איך מתקדמים ? – גישור גירושין של בועז וקרן חלק תשיעי

לעשות עוד צעד על מנת לקדם את פגישת הגישור גירושין

הגישור גירושין של בועז וקרן היה רווי במתח ובחוסר אמון מצד בועז, בשל העובדה שקרן הגישה בקשה ליישוב סכסוך בבית המשפט לענייני משפחה בעוד באותו זמן הם עשו ניסיון של שלום בית במטרה לשקם את מערכת היחסים ביניהם.

בועז שהיה מאוד פגוע מהצעד של קרן, הביא לשולחן הגישור את אותו מתח, חוסר אמון ורגשות שליליים, דבר שגרם לחילופי דברים לא פשוטים בין בני הזוג.


מגשר הגירושין, ניסה לבדוק לעומק האם במצב הרגשי שבו הם נמצאים, אכן נכון לצדדים להמשיך בגישור תוך שהוא נתן לכל אחד מהם להתבטא ולשחרר מה שהוא באמת מרגיש ומנגד לתת לצד השני להגיב וגם להביע את הצד שלו בעניין.

זו הייתה פגישת גישור לא פשוטה כשבמהלכה לקחו הצדדים ביוזמת המגשר פסק זמן של חצי שעה, על מנת שבועז יוכל להחליט האם הוא באמת מעוניין להמשיך בגישור או להפסיק את הפגישה כעת.

לאחר פסק הזמן, בועז הביע את רצונו להפסיק את הפגישה, המגשר, עמית חיימוביץ, נתן לכל אחד מהם לומר דברים אחרונים מעומק הלב, על מנת עדיין להשאיר ערוץ פתוח בין בני הזוג שאולי יוביל אותם חזרה לשולחן הגישור בעתיד.

בסוף הפגישה, המגשר בקש מקרן לומר דברים אחרונים, בעקבות כך קרן הביעה התנצלות לא על המהלך, אלא על העובדה שהגשת הבקשה גרמה לבועז להרגיש כל כך פגוע.

בני הזוג סיימו את פגישת הגישור, כשסוכם שידברו עם המגשר לקראת שבוע הבא.

בחלוף שבוע ממועד הפגישה, בועז שלח למגשר מיסרון שהוא עדיין, לא החליט מה לעשות והוא יהיה איתו בקשר.


במצבים כאלה, יש לתת את הזמן לבן או בת הזוג שמתלבט, על מנת לתת להם לחשוב על הדברים ולהטמיע את רצונו של הצד השני בגירושין, שכן הסיבה האמיתית שבועז לא רצה להמשיך בגישור גירושין זו הפגיעה הקשה שספג בשל המהלך של קרן מאחורי גבו וכנראה שהוא לא עכל שאכן קרן מעוניינת בגירושין ועשתה צעד פרקטי לשם כך.

זה תהליך אישי מאוד רגיש שלכל אחד לוקח את הזמן שלו לעכל.


לאחר שעבר חודש וחצי, קבלתי טלפון מקרן.

" שלום עמית, מה שלומך ?" שאלה קרן.

"אצלי בסדר גמור, מה איתך, איך את מרגישה ?"

"אני גם כבר יותר טוב" , אמרה קרן.

" התקשרתי אליך, כי אני חושבת שבועז ואני באמת מעוניינים להתחיל הפעם בגישור, דיברתי עם בועז במהלך התקופה הזו והסברתי לו את הצד שלי ושאני באמת ובתמים מעוניינת בגירושין ואו שזה יעשה בגישור בפיוס או אם לא תהייה ברירה ננהל מאבקים בבית המשפט לענייני משפחה.

אמרתי לבועז, שתמיד נשאר בקשר ואני מקווה שאפילו חברים, הרי יש לנו ילדים משותפים והקשר ההורי יהיה עד יומנו האחרון ובכלל יש לנו יחד היסטוריה משותפת.

בועז יכול לבחור להישאר פגוע ולנהל מלחמה או להתחיל לנהל דיאלוג שיקדם אותנו לעבר הסכם גירושין, זו בחירה שלו.

אני חושבת שבועז הבין. עדכנתי את בועז שאני מתקשרת אליך."

" אין בעיה, אמרתי לקרן, אם בועז באמת מעוניין להתחיל בגישור אז תגידי לו שיתקשר אל ומשם נראה איך נתקדם לקביעת פגישה."


אחרי יומיים, בועז התקשר.

" שלום בועז, מה שלומך? " שאלתי.

" אני בסדר", ענה בועז בקצרה, " הבנתי שקרן דברה איתך." 

" נכון. היא עדכנה אותי שדיברתם במהלך החודש וחצי האחרונים, הסבירה את הצד שלה וכן הבהירה שהיא מעוניינת בגירושין והיא מקווה שתתגרשו באמצעות גישור ולא בבתי משפט. " 

" כן, היא דברה איתי, אמר בועז, אבל…"


לחצו כאן, לדעת על מה שוחחו בועז ומגשר הגירושין והאם באמת קבעו במהלך השיחה פגישת גישור.

חזרה לבלוגישור >>
הוסף תגובה