באלו מקרים פונים בני זוג לגישור זוגי להסכם ממון


במהלך החיים אנו צוברים רכוש אם בתור עצמאיים ואם בתור שכירים, לעיתים מקבלים מתנות ממשפחתנו כמו דירה או סכומי כסף נכבדים ובמקרים אחרים אנו יורשים רכוש משמעותי, כעת עולה השאלה מה קורה עם הרכוש כאשר אנו נכנסים לזוגיות ומעוניינים להתחתן עם אהבת חיינו.

מדובר בסוגיה רגישה שניתן להסדיר אותה באמצעות גישור זוגי להסכם ממון.


כעת נפרט באיזה מקרים פונים אלינו לפיוס על מנת להסדיר את הנושא הרכושי בצורה משתפת ומתוך הבנה  : 


1. במהלך חייהם ובטרם נישאו, כל אחד מבני הזוג צבר רכוש כמו  – דירת מגורים ו/או דירה להשקעה, קרן השתלמות, קרן מנהלים או קרן פנסיה, פתחו עסקים פרטיים, חסכו כסף בחשבונות הבנק וכיו"ב, זאת אומרת קיים רכוש משמעותי שנצבר טרם הנישואין ושני הצדדים או צד אחד, מעוניינים להבטיח שהרכוש יישאר בבעלותו.

המקרים השכיחים הם שבן ו/או בת הזוג, רכשו דירה טרם ההכרות או במהלכה וכעת מעוניינים להסדיר שבהסכם הממון הצד השני לא יצבור זכויות כלשהן בדירה.

כך למשל, הגיעו אלינו לפיוס בני זוג באמצע שנות השלושים לחייהם שעמדו להתחתן, במקרה הזה לכל אחד מהם הייתה דירה בבעלותו והם התגוררו יחד בדירה שהשכירו, כעת בני הזוג רצו לאחר הנישואין לעבור להתגורר בדירה שבבעלות האישה ולכן מתוך הסכמה הדדית נקבע שכל אחת מהדירות תישאר בבעלות אותו צד שעל שמו היא רשומה.

כמו כן, התייחסנו לעובדה שבן הזוג יתגורר בדירה של בת הזוג דבר שיכול לגרום לצבירת זכויות, אולם בהסכם הממון הסדרנו את זה ונקבע באופן חד משמעי שלבעל לא תהיינה כל זכות בדירה של האישה גם במקרה של מגורים משותפים.

2. קבלתם מתנה מההורים, מהסבא והסבתא או מקרובי משפחה – ישנם מקרים שאחד מבני הזוג קיבל מתנה ממשפחתו כמו דירת למגורים או סכומי כסף נכבדים וכעת הצד שנתן את המתנה, מעוניין שהיא תישאר בבעלותו של בן או בת הזוג ושלצד השני לא יהיה לו כל חלק בה. 

המקרים השכיחים הם שההורים נתנו מתנה כמו דירה והם רוצים להבטיח שהיא תישאר בבעלות הבן או הבת שלהם.

3. בני הזוג התגרשו בעבר וכעת הם מעוניינים להתחיל בפרק חדש בחייהם ולהתחתן, בעוד הם כבר צברו רכוש ואף עברו מערכת גירושין אחת והבינו שנכון לשניהם ועל מנת למנוע בעיות בעתיד, להסדיר את הסוגיה הרכושית כבר עכשיו באמצעות הסכם ממון.  

מדובר בצעד חכם, שכן במקרים רבים בני הזוג רכשו דירה, חסכו כספים וכן צברו זכויות סוציאליות כמו קרן השתלמות, ביטוח מנהלים או קרן פנסיה וכעת לאור הליך הגירושין שעברו בעבר הם מעוניינים שתהייה הפרדה רכושית וכל אחד יישאר עם הרכוש שלו ואף להסדיר סיטואציה שבה הם יצברו רכוש משותף – בכך למעשה הם חוסכים לעצמם מאבקים משפטיים ויוצרים יציבות במערכת הזוגית, שכן כל אחד מהם נכנס אליה כשהם מבינים איזו הסדרה רכושית תחול עליהם במידה ויתגרשו או ייפרדו.

4. לבני הזוג יש ילדים מנישואיהם הקודמים והם מעוניינים להבטיח שהרכוש שצברו ויצברו יהיה אך ורק לילדיהם ע"י כך שתהא הפרדה רכושית מלאה בינם לבין בן או בת הזוג וכך אחרי שחס ושלום ילכו לעולמם, יהיה ברור שלצד השני אין כל חלק ברכוש.

כשעורכים הסכם ממון וגם דואגים לצוואה, אתם מונעים אפשרות של מאבקים משפטיים בין הילדים שלכם לבין בן או הבת הזוג, שכן אתם תסדירו זאת כבר בעודכם בחיים.


קיימים מקרים נוספים שבהם מגיעים אלינו לפיוס לערוך הסכם ממון, ואנו כמובן מתאימים את ההסכם בצורה משפטית, מקצועית וברורה לבקשות שלכם וזאת ממקום של הידברות, שיתוף ובצורה רגישה ומכילה, שכן מדובר בנושא רגיש במיוחד אצל זוגות שזה עתה אמורים לפתוח פרק חדש וזוגי בחייהם. 

 

 

חזרה לגישור זוגי >>
הוסף תגובה