במה בחר בועז – בית המשפט לענייני משפחה או גישור גירושין בפיוס -חלק עשירי

חץ דו כיווני, באיזו דרך בחר בועז, גישור או מאבק

להגיע להסכם גירושין באמצעות גישור גירושין, זה אומר שבני הזוג מבינים שניהול מלחמות בבית המשפט לענייני משפחה או בבית הדין הרבני, עלול להסלים את המצב ולגרום להם ולילדיהם נזקים, לעתים אף בלתי הפיכים.

באותם מקרים שלא מגיעים להבנות והפערים גדולים מידי או כשצד אחד נוהג נוקט בפעולות חד צדדיות על חשבון הצד השני, אז כנראה שלא תהייה ברירה ולפעול במישור המשפטי.


עם זאת, במקרה של גישור הגירושין של בועז וקרן זה לא היה המקרה, שניהם היו אצלנו בפיוס בפגישת גישור לפני כשנה ולאחריה הם ניסו לשקם את מערכת יחסים ביניהם. אולם קרן הרגישה שעל אף הטיפול הזוגי שהם לקחו בו חלק, היא מעוניינת בגירושין והגישה ללא ידיעתו של בועז בקשה ליישוב סכסוך לבית המשפט לענייני משפחה.

בעקבות אותה בקשה בועז התקשר למגשר הגירושין, עמית חיימוביץ, על מנת לתאם פגישת גישור. לאחר שקרן גם התקשרה הם תיאמו פגישה על מנת להתחיל בגישור גירושין.

הפגישה הייתה טעונה רגשית בשל התחושות הקשות של בועז והעובדה שקרן פעלה מאחורי גבו בהגשת הבקשה. הפגישה הסתיימה בכך שבני הזוג הלכו הביתה, בגלל שבועז היה טעון רגשית ולא היה מסוגל להמשיך בפגישה.

 בחלוף חודש וחצי קרן התקשרה למגשר ואמרה ששוחחה עם בועז ונראה לה שהם בשלים להמשיך בגישור.


בועז התקשר אלי לאחר יומיים ועדכנתי אותה בשיחת הטלפון שקבלתי מקרן, הוא אמר שהם אכן שוחחו, אבל הוא הוסיף, " נראה לי שאנסה את מזלי בבית המשפט לענייני משפחה, בכל מקרה היא כבר התחילה בהליכים משפטיים, וגם דיברתי עם עורך דין בגירושין, זה יכול לקחת הרבה זמן כל ההליכים המשפטיים, אז יהיה לה זמן לחשוב על הצעד שעשתה."

"למה אתה מתכוון בועז, כשאתה אומר שיהיה לזה זמן לחשוב ? " , שאלתי אותו.

" היא הגישה בקשה ליישוב סכסוך ופתחה כפי שאתה יודע בהליכים משפטיים מאחורי גבי, בזמן שאנחנו מנסים לשקם את הנישואים. אני חושב שאם היא התחילה בהליכים הללו אז  נמשיך ונראה לאן נגיע."

בועז, מה שאתה אומר, " שבגלל שהיא פתחה בהליכים משפטיים, אתה רוצה להיאבק בבית המשפט לענייני משפחה ואולי גם בצורה מסוימת להעניש אותה על הצעד שעשתה ."

" להעניש, לא יודע, כרגע אני חושב בצורה אחרת ממה שחשבתי לפני שנה, באותה תקופה חשבתי שאם כבר אנחנו רוצים להתגרש אז עדיף גישור, אבל עכשיו אולי עדיף אחרת, ננסה ונראה. מה שבטוח שקרן תבין טוב מאוד שהצעד שלה, היה לא נכון."


" בועז, אתה באמת חושב שבדרך הזו, קרן תבין שהצעד שלה היה לא נכון כשבד בבד אתם נגררים למאבקים משפטיים שיגרמו לכם להוציא הוצאות כספיות גבוהות, שתהיו במתח נפשי כל תקופת ניהול ההליכים המשפטים וזאת עוד לפני שדיברנו על ההשלכות שעלולות להיות על הילדים שלכם.

הרי גם לפני שנה וגם כשתקשרת אלי לפני חודש וחצי ורצית לחזור לגישור בפיוס, מהדברים שלך, הבנתי שאתה מעדיף לתת סיכוי לגישור בטרם מגיעים לבית המשפט, אתה מבין את היתרונות ואתה גם חשוב שאתה וקרן תצליחו להגיע להבנות.

אני רוצה לשאול אותך בכנות, הסיבה האמיתית שאתה רוצה לנהל מאבקים משפטיים, היא בגלל הצעד של קרן או בגלל שאתה פגוע מכך שקרן רוצה בגירושין ויש לך רגשות עמוקים כלפיה. חשוב שתהייה כן עם עצמך בועז בטרם אתה עושה צעד כל כך משמעותי שיש לו השלכות על כל הסביבה הכי קרובה אליך."

בועז, לא ענה, עם זאת ניתן היה לשמוע שהוא החל לבכות..


לחצו כאן להמשך השיחה עם בועז ומגשר הגירושין, עמית חיימוביץ, איך היא הסתיימה ?

חזרה לבלוגישור >>
הוסף תגובה