גישור זוגי בפיוס – להחזיר את השקט לבית


גישור זוגי בפיוס, פותח לכם את הדלת לבחור כיצד לפעול בנוגע למערכת היחסים שלכם, הוא מסייע לכם ליצור בהירות ולהחליט האם פניכם לשלום בית או לגירושין ואף לשקם את המערכת היחסים באמצעות הסכם שלום בית בשילוב הסכם גירושין.

כמו כן, באפשרותכם גם להסדיר את כל ענייני הרכוש ביניכם, ע"י גישור זוגי להסכם ממון והסכם חיים משותפים.


המכנה המשותף לגישור זוגי, שאתם עושים זאת בשולחן הגישור בפיוס ובכך למעשה עושים צעד אמיתי, לקבל תשובות, לפתור מחלוקות ולתת מענה לכל העניינים שנוגעים למערכת היחסים ביניכם וזאת מתוך הידברות האחד עם השניה והימנעות מהמחירים הכבדים שאתם עלולים לשלם בניהול מאבקים בבית המשפט לענייני משפחה או בבית הדין הרבני .


מתי נכון לי לפנות לגישור זוגי ?

באחד הגישורים בפיוס, פנה אלינו זוג עם שלושה ילדים שהיה מבולבל ובחוסר וודאות, מצד אחד הם לא היו מעוניינים לפרק את התא המשפחתי ורצו להמשיך לחיות יחד כזוג נשוי, אולם מצד שני מערכת היחסים ביניהם הייתה במשבר עמוק שאפיינו אותה חוסר תקשורת וחוסר אמון שנגרם בין היתר כתוצאה מבגידה של אחד מבני הזוג.

למרות המשבר הקשה במערכת היחסים הזוגית, הם הצהירו שהם עדיין רוצים לתת הזדמנות נוספת למערכת היחסים ביניהם ולעשות מאמצים לשקם אותה ובאותה נשימה הם אמרו שיש להם חשש שזה לא יעבוד ולא תהייה ברירה אלא להתגרש.

הם היו אובדי עצות, האם עדיף כבר להתחיל בגישור לגירושין על מנת להגיע להסכם גירושין בהסכמה או בגישור לשלום בית ושיקום מערכת היחסים.

ניתן היה לראות על פניהם ושפת הגוף שהם נמצאים בהתלבטות אמיתית, הם שאלו אותי מהן האפשרויות שעומדות בפניהם?

אפשר בהחלט להבין את הסיטואציה שבה הם נמצאים במיוחד שבגישור בפיוס גישרנו בלא מעט מקרים דומים למקרה האישי שלהם.

במקרה שלפנינו הצעתי להם שתי אופציות האחת, גישור זוגי לשלום בית ולחילופין גירושין, שזה אומר שהמגשר עורך הסכם שיש בו שני חלקים – חלק אחד מתייחס לשלום הבית ושיקום מערכת היחסים ביניהם והדבר יבוא לידי ביטוי בפרק בהסכם בעניין שלום הבית ומצד שני במידה ושלום הבית לא יצליח, החלק שני של ההסכם התייחס לכל הנושאים הקשורים לגירושין שיוסדרו באופן מלא. אופציה שנייה הייתה, גישור זוגי לשלום בית ללא פרק הגירושין.

בני הזוג שכלל לא ידעו שקיימת אופציה לשלב בהסכם אחד גם שלום בית וגם גירושין, בחרו באופציה הראשונה ולאחר חמש פגישות גישור הגענו להסכם שלום בית בשילוב הסכם גירושין שאושר בבית המשפט לענייני משפחה, ונכון להיות הם חיים יחד במערכת זוגית ומגדלים את ילדיהם המשותפים. 

בסוף הם הצליחו לגשר על הפערים ולהתחיל אולי אחרי הרבה שנים לעשות צעד אמיתי לשיקום מערכת היחסים ביניהם ולא להתעלם מהבעיות.

כפי שניתן לראות, גישור זוגי אפשר לבני הזוג למצוא את הפיתרון המתאים להם מתוך הידברות והתחשבות ברגשות, הבקשות ועולמו של כל אחד מהצדדים גם אם לעיתים עלו דברים לא פשוטים שדרשו התמודדות עם המציאות הזוגית והמשפחתית שבה הם חיו.

אז אם גם אתם נמצאים במשבר זוגי או בחוסר וודאות לגבי מערכת היחסים שלכם, פנו אלינו לגישור זוגי בפיוס ותתחילו יחד עם מגשר ועו"ד עמית חיימוביץ :


א. ליצור בהירות במערכת היחסים שלכם תוך בדיקה האם יש סיכוי למערכת הזוגית, האם החיבור ואהבה עדיין פועמים והאם תרצו לשקם אותה.

ג. לבחור בדרך שמתאימה לכם – גישור זוגי שלום בית, גישור לגירושין או שילוב של שניהם, גישור זוגי לשלום בית בשילוב גישור גירושין.

ד. לדבר על הנושאים שעד היום חששתם לעלות בפני הצד השני וישבו לכם על הלב כשבן או בת הזוג מקשיבים לכם ביחד עם המגשר.

ה. להחליט באיזו דרך אתם מעוניינים לשקם את המערכת היחסים שלכם והאם לשלב מטפל זוגי.

ו. להגיע להבנות פרקטיות כיצד תתנהלו בבית מבחינה כלכלית והורית. 

ט. למנוע מהילדים שלכם לראות את ההורים שלהם רבים ומתווכחים מולם.

ז. אפשרות להגיע להסכם כולל שייתן מענה גם לשלום הבית וגם לגירושין וכך אם תרצו להתגרש לא תצטרכו לעבור דרך עורכי דין ובתי משפט.

ח. להחזיר את השקט הנפשי והוודאות לתוך חייכם, דבר שייתן הזדמנות אמיתית לשיקום המערכת הזוגית.

 ט. לקבל ליווי של של המגשר שהוא עו"ד ומאמן עמית חיימוביץ, מתחילת הליכי הגישור ועד לסיומם.

י. לפתור את מכלול הבעיות ולקבל החלטות תחת קורת גג אחת – בשולחן הגישור בפיוס.

אני מזמין אתכם לעשות צעד אמיתי… ולהתקשר אלינו כבר עכשיו למספר שמופיע למעלה או תשלחו הודעה ונתחיל לדבר.