גישור משפחתי בסכסוכי ירושה בפיוס


סכסוכי ירושה בין בני משפחה היא מלחמת אחים של ממש שעלולה לפרק את המשפחה ולהשאיר משקעים בלתי הפיכים בין אחים ואחיות, בין הורים לילדיהם בין אחיינים ודודים וזאת תוך שעלולים לפגוע בכבודו של המנוח או המנוחה.

השאלה הנשאלת האם זה באמת מה שהייתם רוצים שיקרה ? האם הייתם רוצים להידרדר למדרון חלקלק שיפגע בכם ומשפחתכם ?


יכולים להיות חילוקי דעות בין בני משפחה בנוגע לעיזבון שהשאיר אחריו המנוח/ה, השאלה היא כיצד פותרים אותם, האם מבין כותלי בית המשפט במאבקים שלא נגמרים או בשולחן הגישור תוך יצירת תקשורת מקדמת ביניכם שתוביל להבנות ולפתרון הסכסוך בדרכי שלום.

מניסיון שלנו בפיוס, לא רק שזה אפשרי אלא אף חובה של בני משפחה להימנע ממאבקים משפטיים ולפתור את הסכסוך באמצעות גישור – המשפחה שלכם הקרובה והרחוקה היא זו שתרוויח מכך.

סכסוכי ירושה הם בעלי רגישות גבוהה במיוחד, הם עלולים לגלות רגשי נחיתות, הפליה וקיפוח, טינה, זעם, קנאה, האשמות הדדיות וכיו"ב, ולכן על מגשר מיומן ובעל ניסיון להיות רגיש וקשוב לכל אחד מבני המשפחה ובד בבד לנהל את הגישור באסרטיביות תוך התמקדות בפתרון הסכסוך ולא בהחרפתו ותוך מתן מענה לאינטרסים שכל אחד מבני המשפחה, האישים והמשותפים.

אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר על מנת להתחיל בגישור משפחתי בפיוס שיוביל לפתרון לסכסוך הירושה וימנע את התפרקות המשפחה הקרובה והרחוקה.


מהם הגורמים שמובילים לסכסוכי ירושה ?

לאחר שהמנוח/ה הלכו לעולמם הם משאירים אחריהם רכוש שאנו קוראים לו עיזבון.

העיזבון ניתן לחלוקה בשני אופנים – באמצעות דיני הירושה שקובע כללים ברורים כיצד התחלק העיזבון בין בני המשפחה ובמידה וקיימת צוואה יחולק העיזבון בהתאם להוראות שקבע המנוח/ה בצוואתם.

בכל אחד מאותם מקרים עלולים להתעורר מחלוקות עזות כאשר לרוב ישנם שני גורמים עיקריים שמובילים לסכסוך :

א. כסף – לאחר לכתם של המנוח/ה לעולמם הם משאירים אחריהם עיזבון שיכול לכלול רכוש כמו דירה, כספים, מניות וכיו"ב – מדובר בכספים משמעותיים שיכולים להטיב עם מצבו הכלכלי של כל אחד מבני המשפחה וכאשר כל אחד טוען שמגיע לו יותר או שהחלוקה איננה הוגנת, מתחילים הריבים והוויכוחים.

ב. יצרים ורגשות – יחסים בתוך המשפחה הקרובה והרחוקה יכולים להיות מחברים ומספקים ולעיתים מאתגרים ובמקרים מסוימים מורכבים וכואבים. כאשר הנפטר/ת הלכו לעולמם, הדבר עלול לעורר יצרים ורגשות שנדחקו עם השנים או שהיו תמיד מעל פני השטח וכעת יש הזדמנות לתת להם ביטוי – איך שלא נתסכל על זה לרוב סכסוכי ירושה מאופיינים בנפיצות רגשית גבוהה ויצרים עזים שפורצים החוצה ללא שליטה.

בגישור משפחתי בפיוס, אנו מתמקדים בשני הגורמים הללו, מצד אחד נותנים ביטוי לעולם הרגשי של כל צד ומצד שני גם מתייחסים לבקשות והטענות הכספיות בנוגע לאופן חלוקת העיזבון.

בניגוד לבית המשפט שבו כמעט ולא ניתן להביא לידי ביטוי את מה שאתם מרגישים, בשולחן הגישור זה חלק בלתי נפרד מההליך ומעבר לכך ישנו מגשר ניטראלי שנותן לכם לבטא את עולמכם הרגשי.

כמו כן, אתם הצדדים תקבעו כיצד יתחלק העיזבון ולא בית המשפט, כך ניתן להגיע לפתרונות יצירתיים שייתנו מענה לכל אחד מהצדדים תוך התחשבות ורגישות לכל אחד ממשתתפי הגישור.

ישנם מקרים בהם בני משפחה אחרי שנים רבות, מדברים האחד עם השני ועצם נתינת במה לומר את מה שהם מרגישים, יוצרת פתח להידברות שמוביל לגשר של הבנות ופתרון הסכסוך – דבר שבספק אם היה מושג בין כותלי בית המשפט.


כיצד מגשרים בסכסוכי ירושה ?  

אחד הדברים החשובים בגישור משפחתי ובמיוחד בגישור בעל רגישות גבוהה, זה ליצור אווירה מתאימה שבה לכל אחד מהצדדים תינתן הבמה להשמיע את קולו ובאמת לבוא לידי ביטוי, לכן למגשר ישנו תפקיד חשוב כיצד לנהל את הסכסוך, כך שתהא אווירה גישורית מתאימה שבה ניתן לדבר ולהקשיב לכל אחד מהצדדים, לתת ביטוי לרגשות ולתחושות ובד בבד להימנע ממצב שהם ישתלטו על הגישור.

מגשרי פיוס מיומנים בגישורים מהסוג הזה ולכן הם יודעים כיצד ליצור את האווירה המתאימה שתאפשר הידברות מקדמת שמאפשרת לעבור משיח של האשמות האחד כלפי השני, לשיח של הבנות.

כמו כן בשולחן הגישור, יעלו אינטרסים רגשיים וכספיים, בקשות וטענות ואנו ננסה להבין לעומק מה הנושא או הנושאים האמיתיים שבהם צריך להתמקד ולמצוא פתרונות.

לאחר מכן, ניצור יחד אופציות שיובילו לגשר של הבנות שיתורגמו להסכם משפטי ברור ונהיר שתוכלו ליישמו.


 מה היתרונות של גישור משפחתי בסכסוכי ירושה ?

לגישור משפחתי בסכסוכי ירושה יתרונות רבים שהם הרבה מעבר לסכסוך– כפי שנפרט בפניכם :

1. שולחן הגישור מאפשר, לפתור סכסוכי ירושה מחוץ לכותלי בית המשפט ולמנוע קרעים בלתי הפיכים בתוך המשפחה.

2. פתרון כל הרבדים של הסכסוך – לעיתים בסכסוכי ירושה מסתתרים רבדים עמוקים הרבה יותר מאשר כסף, אנו נותנים במה גם למחלוקות הכספיות וגם לרבדים הרגשיים, וכך פותרים באמת את הסכסוך.

3. ניתנת לכם ההזדמנות אמיתית לדבר, להשמיע את קולכם, להביע מה שאתם באמת מרגישים ואולי בפעם הראשונה הצד השני מקשיב לכם, מקשיב לעולמכם האישי – מדובר בצעד משמעותי שיכול להוביל לדיאלוג והתקדמות משמעותית בדרך להבנות.

4. הסכמות שינוסחו ע"י מגשר שהוא עו"ד – הסכם משפטי ברור ונהיר.

5. מנהלים את הסכסוך הירושה ומלווים אתכם לכל אורך ההליך, מגשרים שמיומנים ביכולות תקשורת גבוהות מעולם הגישור והאימון וכך מפרקים מוקשים רגשיים שעלולים לעלות עליהם במהלך הגישור.

6. חיסכון עצום של זמן – יחסוך לכם חודשים ושנים ארוכות של התדיינות משפטיות. מדובר בהליך קצר יחסית של מספר פגישות.

7. חיסכון עצום של כסף – יחסוך לכם עשרות ואף מאות אלפי שקלים – כן, כן במקום לשלם סכומים גבוהים ולבזבז את כספי העיזבון בעבור שכר טרחה לעורכי דין שייצגו אתכם ובעבור אגרות בתי משפט  – עדיף שהכסף יישאר בתוך התא המשפחתי וישמש אתכם ואת ילדכם.

8. אתם קובעים ומחליטים לאיזה הסכם תגיעו – במקום ששופט יחליט במקומכם וייתן פסק דין, אתם הזוכים והיורשים, מחליטים איך יראה ההסכם וגם ישנה סבירות גבוהה הרבה יותר שתהיו מרוצים ממנו.

9. אתם מעבירים מסר חינוכי ראשון במעלה, למשפחתכם, לילדיכם ולסביבה הקרובה והרחוקה – ניתן לפתור את סכסוכים בהדברות ובדרכי שלום .

10. שומרים על כבודם של המנוח/ה שבטוח לא היו מעוניינים במאבקי ירושה בין בני המשפחה, זו לא הירושה שהם היו רוצים להשאיר אחריהם.

11. זו המשפחה שלכם !

בגישור משפחתי בסכסוכי ירושה בפיוס, המרוויחים העיקריים זה האנשים הקרובים אליכם ביותר – אתם והמשפחה שלכם !

חזרה לגישור משפחתי >>
הוסף תגובה