גישור משפחתי בסכסוכי משפחה בפיוס


אחד הקונפליקטים הכואבים ביותר שאנו עלולים להיקלע אליהם נוצרים בתוך המשפחה הקרובה ( הגרעינית ) והיותר רחוקה.

בסכסוכים הללו יכולים להיות מעורבים הורים, אחים, אחיות, דודים ודודות, בני דודים, נכדים ועוד ועוד, בקיצור מלחמת עולם שבה יש אמוציות, חוסר כבוד, האשמות הדדיות ותחושות קשות שיוצרות נתק משפחתי, כשברור לכל שכולם, ללא יוצא מן הכלל, נפגעים מכך.


בגישור משפחתי בפיוס, ניתן למנוע את הכאב העצום ולפתור את המשבר המשפחתי אליו נקלעתם.

מגשרי פיוס מיומנים בגישור משפחתי ובאמצעות יצירת דיאלוג מקדם, מתן במה לכל אחד מכם להשמיע את קולו, הקשבה, יצירת אופציות וגשר של הבנות, תוכלו להבין את עולמו של הצד השני ולפתוח פתח לאיחוי הקרעים ביניכם.

במידה ומדובר במחלוקות משפטיות, אנו נגיע להבנות שינוסחו להסכם משפטי בהיר ומדויק שייתן מענה אמיתי לאינטרסים של כל אחד מכם ויפתור אחת ולתמיד את המשבר המשפחתי.

מניסיון רב שנים של מגשרי פיוס, אנחנו יכולים לומר שניתן לעשות זאת וכל מה שצריך זה ליצור איתנו קשר ולתת הזדמנות אמיתית לגישור משפחתי – אנחנו בפיוס נעשה את כל המאמצים בשולחן הגישור, על מנת לסייע לכם לפתור את המשבר ממקום מכבד ותוך התמקדות ומענה לאינטרסים של כל צד.


כיצד אנחנו מגשרים בגישור משפחתי ?

סכסוכים משפחתיים מאופיינים ברגישות גבוהה במיוחד כשמאחורי הסכסוך מסתתרים לעיתים רגשות מודחקים מהעבר, הרגשה של חוסר כבוד מצד אחד מבני המשפחה, טינה ונקמה, רצון להשמיע ולהישמע ועוד רבדים נוספים שגורמים לסכסוך להיות בעל עוצמה כל כך גבוהה.

באותם מקרים שבני משפחה ולו הקרובים ביותר אינם מדברים אחד עם השני במשך שנים ארוכות – נוצר נתק משפחתי שגורם כאב וסבל לכולם, ללא יוצא מכן הכלל.

כשבני משפחה מגיעים לשולחן הגישור, ניתנת להם הזדמנות אמיתית, להשמיע את קולם, לומר באמת ובתמים מה שהם מרגישים, להשתחרר מהשק הכבד שהם נושאים על כתפם ולומר את מה שיושב עליהם בנוכחות מגשר ניטראלי, בעל מיומנויות תקשורת גבוהות מעולם הגישור והאימון שמכוון את ההליך הגישורי עם יד על הדופק תוך שהוא מוביל אתכם להסכמות.


איך זה קורה ?

כשלכל אחד מבני המשפחה, ניתנת הבמה לדבר מעומק הלב, לפתע ניתן לשוחח על כל אותם נושאים שבאמת מפריעים, בלא מעט מקרים מדובר בנושאים רגשיים שהתעצמו עם השנים, והם סוף סוף זוכים להתייחסות המתאימה.

צעד זה יוצר פתח לדיאלוג, פתיחות ושחרור כל המטענים שהצטברו לאורך תקופה ארוכה, תתפלאו כמה הצעד הקטן והכל כך גדול הזה, מוביל לאיחוד משפחתי. 

לאחר שכל אחד מבני המשפחה, השמיע את קולו, נוצר אולי לראשונה אחרי שנים של נתק, פתח אמיתי להידברות שמאפשר לעבור משיח של האשמות האחד כלפי השני לשיח של הבנות.

מגשרי פיוס יאפשרו לכם ליצור תקשורת מקדמת בשולחן הגישור תוך שיעלו האינטרסים הרגשיים והחומריים, האישים והמשותפים ואנו ננסה להבין לעומק מה הנושא או הנושאים האמיתיים שבהם צריך להתמקד ולמצוא פתרונות.

במידה ומדובר בכסכוך משפחתי, אנו ניצור יחד אופציות שיובילו לגשר של הבנות שיתורגמו להסכם משפטי ברור ונהיר שתוכלו ליישמו.


אלו סוגי מקרים מגיעים לגישור משפחתי ?

לגישור משפחתי מגיעים כל סוגי הסכסוכים, זה יכול להיות בין הורים לילדיהם, בין הורים למתבגרים, סכסוכי ירושה, בין אחים ואחיות, בין דודים לבני דודים וכיו"ב – בגישור משפחתי פעמים רבות מעבר לעניינים הכספיים מסתתרים רבדים רגשיים עמוקים כמו תחושת קיפוח, תשומת לב, האשמות ומנגד רצון לקרבה, חיבור ואהבה.

בגישור משפחתי בניגוד לדיונים בבית משפט, ניתן להביע רגשות ולאפשר לכם להוציא ולשחרר כשהצד השני מקשיב לכם.

לעיתים העובדה ששני הצדדים אחרי שנים מקשיבים אחד לשני מספיקה על מנת להיפתח וליצור קרבה וחיבור ואף לסלוח אחד לשני – דבר שבספק אם היה קורה בדיונים משפטיים ששם כל אחד נלחם ורואה בצד שמולו יריב.

תחשבו על זה, בגישור משפחתי אנחנו מצד אחד נותנים לכל אחד את הבמה להשמיע את קולו ובד בבד גם פותרים את הסכסוך הכספי ( במידה וקיים ) .


מה היתרונות של גישור משפחתי ?

לגישור משפחתי יתרונות רבים שהם הרבה מעבר לסכסוך– כפי שנפרט בפניכם :

1. הגישור המשפחתי מאפשר לפתור סכסוכים משפחתיים מחוץ לכותלי בית המשפט ולאחד בין המשפחות, תדמיינו לרגע שהצלחתם לפתור את הסכסוך בשולחן הגישור והמשפחה מתאחדת מחדש – מה אתם חשים ? כנראה, תחושת הקלה עצומה וסיפוק אדיר.

2. ניתנת לכם ההזדמנות אמיתית לדבר, להשמיע את קולכם, להביע מה שאתם באמת מרגישים ואולי בפעם הראשונה הצד השני מקשיב לכם, מקשיב לעולמכם האישי – מדובר בצעד משמעותי שיכול להוביל לריפוי, סליחה ופתרון הסכסוך.

3. אחרי שנים של ניכור, לשוב לקשר משפחתי תקין וכן לגלות שוב שיש לכם משפחה.

4. פתרון כל הרבדים של הסכסוך – לעיתים בסכסוך משפחתי מסתתרים רבדים עמוקים הרבה יותר מאשר כסף, אנו נותנים במה גם למחלוקות הכספיות וגם לרבדים הרגשיים, וכך פותרים באמת את הסכסוך.

5. הסכמות שינוסחו ע"י מגשר שהוא עו"ד – הסכם משפטי ברור ונהיר.

6.מנהלים את הסכסוך המשפחתי ומלווים אתכם לכל אורך ההליך, מגשרים שמיומנים ביכולות תקשורת גבוהות מעולם הגישור והאימון וכך מפרקים מוקשים רגשיים שעלולים לעלות עליהם במהלך הגישור.

7. חיסכון עצום של זמן – יחסוך לכם חודשים ושנים ארוכות של התדיינות משפטיות. מדובר בהליך קצר יחסית של מספר פגישות.

8. חיסכון עצום של כסף – יחסוך לכם עשרות ואף מאות אלפי שקלים – כן, כן במקום לשלם סכומים גבוהים בעבור שכר טרחה לעורכי דין שייצגו אתכם ובעבור אגרות בתי משפט  – עדיף שהכסף יישאר בתוך התא המשפחתי וישמש אתכם ואת ילדכם.

9. אתם קובעים ומחליטים לאיזה הסכם תגיעו – במקום ששופט יחליט במקומכם וייתן פסק דין, אתם בני המשפחה מחליטים איך יראה ההסכם וגם סבירות גבוהה הרבה יותר שתהיו מרוצים ממנו.

10. אתם מעבירים מסר חינוכי ראשון במעלה, למשפחתכם, לילדיכם ולסביבה הקרובה והרחוקה – ניתן לפתור את סכסוכים בהדברות ובדרכי שלום .

11. זו המשפחה שלכם !

בגישור משפחתי בפיוס, המרוויחים העיקריים זה האנשים הקרובים אליכם ביותר – אתם והמשפחה שלכם !

חזרה לגישור משפחתי >>
הוסף תגובה