האופציה האחרונה, הסכם שלום בית לחלופין גירושין – חלק שני עשר לגישור גירושין של בועז וקרן

לא יודעים האם גישור הגירושין ימשיך או לא

להיות מגשר גירושין, דורש ממך בין היתר יכולת גבוהה של הקשבה, הכלה, יצירת פתרונות והובלה. את היכולות הללו יש להביא לשולחן הגישור על מנת לסייע לבני הזוג שמעוניינים בגירושין להגיע להסכם גירושין שיהיה ברור, הוגן ושניתן יהיה ליישמו ביום שאחרי הגירושין.


בסכסוך הגירושין של בועז וקרן, נדרש היה כבר בשלב הראשון לפתור את חוסר האמון שנוצר אצל בועז וכן את תחושת הפגיעות שחש בשל הצעד שעשתה קרן כשהגישה בקשה ליישוב סכסוך ללא ידיעתו.

לאחר פגישת הגישור גירושין האחרונה, בועז בקש לקחת פסק זמן על מנת להחליט, הם הוא מעוניין להמשיך בגישור הגירושין או לנהל מאבקים בבית המשפט לענייני משפחה.

ככל שחלף הזמן, ניתן היה להבין עד כמה המצב היה קשה לבועז כשהוא לא האמין שקרן באמת תעשה צעד שיוביל לגירושין.

מבחינה רגשית בועז עדיין לא היה מסוגל לקבוע פגישת גישור נוספת, שכן הכאב העמוק שחש בשל פירוק התא המשפחתי, מנע ממנו רגשית מלהתקדם קדימה.


הדבר עלה בשיחת הטלפון האחרונה עם מגשר גירושין, עמית חיימוביץ, כאשר בועז התפרק רגשית ובפעם הראשונה הרשה לעצמו להיפתח ולדבר על מה שהוא באמת מרגיש. בין היתר עלה שבועז לא רוצה להתגרש מקרן ורואה בפירוק התא המשפחתי חורבן של ממש.

בועז היה נסער רגשית במהלך השיחה ולכן הוא בקש להירגע ולחזור למגשר לאחר מכן.


לאחר שעה, בועז התקשר שוב למגשר, " אני מצטער שהיית צריך לשמוע אותי בוכה וכל כך נסער, זה פשוט עלה ולא הייתי מסוגל לשלוט בזה. "

" זה בסדר גמור ", השיב המגשר, " כמו שאמרתי לך, אני באמת מבין לליבך, אני מגשר כעשר שנים וכל מקרה הוא עולם ומלואו. כל אחד לוקח את זה בצורה האישית שלו. כמעט בכל מקרים, גם לבעל וגם לאישה, זה כואב ומטלטל אותם. כמובן שמתנד העוצמות הרגשיות הוא שונה מאדם לאדם.  

ממה שאני למדתי, שברוב המקרים של גירושין ופירוק התא המשפחתי , כל אחד עובר את האבל האישי שלו והפרידה מהתא המשפחתי שהקים יחד עם בן או בת הזוג. אין גיבורים במקרה הללו, יש אנשים שמתמודדים עם סיטואציה לא פשוטה, כל השאלה איך הם מתמודדים עם זה.

האם הם מרשים לעצמם להרגיש, לכאוב ולהתפרק ולשחרר את המטענים הרגשיים בצורה של התמודדות מתפתחת ולהתקדם הלאה בחיים ולפתור את משבר הגירושין באמצעות גישור ומשא ומתן.

או מנגד הם לא מאפשרים לעצמם לחוות רגש של כאב ופרידה, ולשחרר את המטענים הרגשיים הללו. כשלא עושים את זה, הרגשות עלולים להפוך לרגשות נקם ושנאה, דבר שמסלים את המצב והופך לאזור קרב מדמם בין שני אנשים שפעם הייתה ביניהם אהבה.

בכל מקרה צריך לפרוק, אז כל השאלה שוב איך עושים את זה, בדרכי שלום והבנה או מלחמה והרס.

אני אומר את זה גם לך בועז, בסופו של דבר, זו באמת הבחירה האישית שלך, באיזו דרך תרצה להתגרש מקרן במאבק או דיאלוג  באמצעות גישור.

קרן מעוניינת בגירושין, היא הבהירה לי את זה באופן חד משמעי בשיחות שקיימתי איתה, אם היה סיכוי לשלום בית הייתי מדבר על זה עם קרן. יש גם פתרון לזה, הסכם שלום בית לחילופין גירושין. "

" באמת ? " שאל אותי בועז, " יש דבר כזה הסכם שלום בית לחילופין גירושין ".

" כן ענה מהגשר, אבל חשוב להבין זה דורש את הסכמת שני הצדדים, זאת אומרת קרן חייבת להסכים להסכם שלום בית לחילופין גירושין אחרת לא ניתן להתקדם בכיוון הזה. "


" אולי תדבר על זה עם קרן " , אמר בועז,  " אולי תשכנע אותה ".

" אני יכול להציע את האופציה הזו לקרן, אמר המגשר, אבל אני לא משכנע בני זוג מה לעשות, אלא מסייע להם להגיע להבנות והחלטות שנכונות להם.

אני יכול להציע את זה לקרן במסגרת פגישת גישור פרטית ולברר לעומק מה היא חושבת.

אם קרן לא תסכים להסכם שלום בית, הרי כבר ניסיתם שנה טיפול זוגי ובכל זאת היא הגישה בקשה ליישוב סכסוך, מה תעשה ? "

 " אם היא לא תסכים לאחר הפגישה איתך. אני מתחייב להתחיל בגישור לגירושין, אבל אני חייב לדעת שזה סופי" .

" בסדר גמור, השיב המגשר, אדבר עם קרן ואזמין אותה לפגישת גישור פרטית. "

 " תודה רבה " , אמר בועז.


לאחר הפגישה עם בועז, מגשר הגירושין, עמית חיימוביץ, התקשר לקרן, עדכן אותה בנוגע לשיחה עם בועז וקבע איתה פגישת גישור פרטית ללא נוכחות בועז.


לחץ כאן, לדעת מה היה בפגישת הגישור הפרטית עם קרן והמגשר.

חזרה לבלוגישור >>
הוסף תגובה