הבכי והכאב של בועז – חלק אחד עשר בגישור גירושין של בועז וקרן

לב שנחצה לחצי בגישור גירושין

שתי פגישות גישור גירושין התקיימו בין בועז לקרן, כשאחת נערכה לפני כשנה על מנת לבדוק אופציה של גירושין באמצעות גישור והפגישה השנייה נערכה, לאחר שקרן הגישה בקשה ליישוב סכסוך בבית המשפט לענייני משפחה ובעקבות הגשת הבקשה בועז התקשר לפיוס על מנת לתאם פגישת גישור .


פגישה הגישור גירושין השנייה הייתה טעונה רגשית,  בשל הגשת הבקשה ליישוב סכסוך ללא ידיעתו של בועז ובסיומה החליט בועז שהוא מעוניין לקחת פסק זמן לחשוב, שכן הוא הרגיש כעס ופגיעות בשל הצעד של קרן.

בפרק הזמן הזה, בועז וקרן ניסו לגבש החלטה האם פניהם לגישור או לפגישה ביחידת הסיוע מטעם בית המשפט לענייני משפחה.

בחלוף חודש וחצי מפגישת הגישור השנייה, קרן שוחחה  עם מגשר הגירושין, עמית חיימוביץ, ומהשיחה עלה שלדעתה גם בועז וגם היא, בשלים להתחיל הליך גישור באופן רציני, במטרה להגיע להסכם גירושין שמוסכם על שניהם.

לאחר שחלפו יומיים מהשיחה של המגשר עם קרן, בועז התקשר למגשר ומהשיחה התברר שבועז לא מעוניין בגישור אלא להגיע לבית המשפט לענייני משפחה ומשם לראות איך הדברים יתגלגלו.

כשהמגשר שאל את בועז מה הסיבה האמיתית שבגללה הוא מעוניין לנהל הליכים משפטיים, בועז החל לבכות.


לאחר שחלפו מספר דקות ובועז קצת נרגע, הוא פתח את ליבו ואמר למגשר " אני לא יודע מה לעשות, מאז שהיא הגישה את הבקשה אני מרגיש אבוד, כאילו לקחו חלק ממני, אולי החלק הכי חשוב המשפחה שלי. כל החוויות שלי עם הילדים וקרן, לא יחזרו יותר, זה לא יהיה כבר אותו דבר. הרי המשפחה מתפרקת, זהו נגמר. גם הרגעים המדהימים שהיו לי עם קרן לא יחזרו יותר, אני לא מסוגל להכיל את זה. מבחינתי כל יום שעובר זו הישרדות, אני חי מיום ליום.

שתבין קרן היא אהבת חיי, תמיד ראיתי בה את אהבה הכי גדולה שהייתה לי, ואיכשהו הייתי בטוח שנעבור יחד את הקשיים הזוגיים והמשפחתיים, לא באמת חשבתי שהיא תעשה צעד ותרצה בגירושין.

אני לא מעכל, איך זה יכול להיות, איך זה יכול להיות שזה קורה לי, למשפחה שלי, איפה טעיתי. אני לא רוצה להתגרש ממנה, פשוט לא, אני רוצה שנעבוד על הקשר ביננו, למה קרן לא נותנת לזה סיכוי אמיתי, למה היא רוצה להתגרש, אני עד עכשיו לא מבין.

ההורים שלי וההורים שלה לא יודעים על זה כלום, גם לא החברים שלנו, אף אחד, אנחנו מגיעים לאירועים משפחתיים או לארוחות שישי כאילו הכל בסדר, אבל בפנים אני יודע שמבחינתה של קרן זה נגמר וזה גומר אותי מבפנים.

עצם העובדה, שישבתי איתה בפגישת הגישור האחרונה, וידעתי שהמטרה של הפגישה זה להגיע להסכמות בענייני גירושין, זה כאילו אני לוקח חלק בפירוק המשפחה שלי, דבר שהוא בלתי נסבל מבחינתי.

איך אסתדר בלי הילדים שלי, בלי קרן, איך. "

בועז לא הפסיק לבכות, הוא נשבר בשיחה הזו, וכל אותה עת מגשר הגירושין הקשיב לבועז נתן לו לשחרר ולהוציא, על מנת שירגיש שמישהו באמת מקשיב ומבין אותו ברגעים הללו.


זה אולי הייתה הפעם הראשונה שבועז הרשה לעצמו, לדבר על מה הוא מרגיש, שכן מהדברים שבועז אמר, עולה שהם לא שיתפו אף אחד במשבר הגירושין שלהם.

זה קורה הרבה פעמים שזוגות מסתירים את הכוונה שלהם להתגרש עד שהם לא עושים צעד פרקטי בשביל זה.


"אני חייב להירגע", אמר בועז, "אחזור אליך עוד מעט."

"אין בעיה, אמרתי לבועז, אני מבין לליבך, מבין את הכאב, את המצוקה את המקום שבו אתה נמצא, לא קל לך רגשית אין ספק בזה. "

"אני מצטער שהיית צריך לשמוע אותי בוכה, אחזור אליך עוד מעט. "

"זה בסדר גמור בועז ",  אמר המגשר.

השיחה הסתיימה.


מה קרה בהמשך השיחה בין מגשר הגירושין לבועז, לחצו כאן לדעת.

חזרה לבלוגישור >>
הוסף תגובה