ההחלטה הסופית של קרן – גישור גירושין של בועז וקרן | חלק ארבעה עשר

גישור לגישור או גישור זוגי לשלום בית, זו השאלה של קרן

לעתים עד שבני זוג נכנסים להליך גישור גירושין מתוך מקום בשל שיוביל להסכם גירושין ביניהם, דרושה תקופת הכלה.

זה בדיוק מה שקרה בגישור של בועז וקרן, כאשר בועז הגיע לפגישת גישור גירושין כשעדיין לא היה בשל להתקדם בגישור בשל העובדה שטרם עכל רגשית את ההחלטה של קרן בגירושין.


לאחר הפגישה, מגשר הגירושין, עמית חיימוביץ, שוחח איתם ובסופו של יום, נקבעה פגישה גישור פרטית עם קרן, לברר האם היא מוכנה לתת הזדמנות אחרונה לשקם את מערכת היחסים, כאשר המטרה הסופית היא להגיע להסכם שלום בית לחילופין גירושין.

האופציה עלתה, לאחר שיחת הטלפון של המגשר עם בועז, שבמהלכה הוא בקש שהמגשר יבדוק באופן סופי האם קרן מעוניינת בשלום בית ואם לא הצדדים יתחילו בגישור.

המגשר ערך פגישה פרטית עם קרן במהלכה הציג לה, את האופציה של שלום הבית והעובדה שבועז מבקש ממנה באמצעות המגשר, לבדוק האם ניתן לתת סיכוי אחרון לנישואין שלהם.

כעת, לאחר שהמגשר הציג את הדברים, הגיע הזמן של קרן לתת תשובה אמיתית מעומק הלב, במה היא מעוניינת.


" תראה בכנות, אמרה קרן, אני מבינה את בועז, הוא לא חשב שמישהו מאתנו ירצה אי פעם בגירושין, למרות כל הטיפולים הזוגיים וכן הפגישה אצלך לפני שנה, אבל עוד לפני שנה וחצי הבהרתי לו פעם אחר פעם שאם לא יהיה שינוי במצב, אנחנו נתגרש.

אני לא יודעת, כמה בועז לקח את הדברים ברצינות, אבל עכשיו לאחר שהגשתי בקשה ליישוב סכסוך בבית המשפט לענייני משפחה, הוא הבין עד כמה אני רצינית וזה טלטל אותו.

בועז בבית לא כמו שהיה פעם, וזה נראה בכל המישורים, אם בהתפרצויות שלו ואם בזה שפעם הוא אומר לי, אם את רוצה בואי נתגרש עכשיו ופעם אחרת מנסה לשכנע אותי שנשאר ביחד והוא יעשה כל מה שצריך.

הוא נע בין קיצוניות אחת לשנייה, וגם אותי זה מכניס לסחרור ומבלבל.

תראה אני אומר לך, אנחנו ניסינו שנה של טיפול זוגי, שנה מאומצת שבה אמרתי, אעשה כל מאמץ לתת סיכוי אחרון למערכת הזוגית שלנו.

במהלך התקופה הזו, היו  פרקי זמן של שינוי חיובי ופרקי זמן של אותם דפוסים ישנים, של בועז ושלי. בסופו של דבר כשעשיתי בדיקה לעומק שלי עם עצמי, מה אני באמת רוצה, הגעתי למסקנה, שאני באמת רוצה בגירושין, שהמערכת הזוגית שלי ושל בועז הסתיימה מהרבה בחינות, רגשית וגם מבחינת משיכה פיזית.

כל ניסיון לטייח את זה או למשוך זמן, רק יזיק גם לי וגם לבועז.

אני חושבת ובטוחה בעצמי, שאני מעוניינת בגירושין, או דרך גישור אצלך בפיוס או דרך בית המשפט לענייני משפחה, שבועז יחליט.

אני לא מעוניינת בהסכם שלום בית לחילופין גירושין, אני מעוניינת בהסכם גירושין בלבד, ושנסיים את זה בצורה הוגנת ומכבדת.

מקווה שזה מה שיקרה ואם לא תהייה כל התקדמות אז האופציה  היא להגיע ליחידת הסיוע ואם גם שם בועז יגלה נוקשות וסרבנות, אגיש תביעות.

תעביר לו את המסר הזה ממני, עם כל הצער והכאב של בועז, אני באמת מבינה אותו, זה תהליך לא קל והוא גם לא קל בשבילי זה בטוח, לא רק בשבילו.

אני החלטתי, וזו החלטה סופית. "

" הבנתי אותך ", אמר המגשר לקרן, " אני אדבר עם בועז אעביר לו את המסר ואעדכן אותך. "

לאחר השיחה עם קרן, מגשר הגירושין התקשר לבועז.


מה עלה בשיחה המכרעת בין בועז למגשר הגירושין, הקישו כאן לקרוא.

חזרה לבלוגישור >>
הוסף תגובה