גישור בפיוס מותאם להליכי גירושין בהסכמה

אחוזי הצלחה גבוהים בגירושין בהסכמה בפיוס

כשרוצים להתגרש יחד, כשיש הבנה שגירושין בהסכמה זו הדרך הנכונה להתגרש, אתם והילדים שלכם הם המרווחים העיקריים, שכן לא רק שאתם חוסכים כסף וזמן יקר אתם גם מונעים מהילדים שלכם נזקים בלתי הפיכים ויוצרים שיתוף פעולה ליישום הסכם הגירושין ביום שאחרי.

גישור גירושין זה הלכה למעשה גירושין בהסכמה כשגישור זו הדרך להתגרש מתוך הסכמות ללא בתי משפט, מאבקים והכפשות.


בפיוס אנחנו מגשרים כבר שנים רבות בין בעל ואישה שרוצים לסיים יפה ולהתגרש בהסכמה.

ככל שחלף הזמן פתחנו את המודל הגישורי שלנו שהוכיח את עצמו והוביל להסכמי גירושין שקיבלו תוקף של פסק דין בערכאות המשפטיות. 

אנחנו נותנים מענה לסוגיות שמאפיינות גישורים מהסוג הזה ומתמודדים עם מורכבות הסכסוך מכל היבטיו תוך מתן דגש לדברים שחשובים לכם. 

חשוב להבין, חלק בלתי נפרד מאחוזי ההצלחה הגבוהים בגישור בפיוס הנו התאמתו של  ההליך למורכבות והרגישות של עולם הגירושין  – מה זה אומר התאמת ההליך? – שימו לב לנקודות הבאות שעליהם אנחנו מקפידים בהליכי גישור שמתחילים כאמור מגירושין בהסכמה :


1. בדיקה האם המקרה שלכם מתאים לגישור ותיאום ציפיות – כבר בשיחת טלפון ובהמשך בפגישה הראשונה מגשר ועו"ד עמית חיימוביץ יבדוק באמצעות מספר שאלות האם המקרה שלכם מתאים לגישור גירושין, במסגרת הבדיקה גם נערוך אתכם תיאום ציפיות, לשם מה הגעתם לגישור ומה אתם מצפים מהגישור והמגשר שלכם.

מדובר בשלב ראשוני והכרחי על מנת שנוכל להתקדם בהליך הגישור, כאשר כבר כעת ניתן לומר שנדרשת הסכמה של שני הצדדים לקחת חלק בהליך.


2. התחייבות שלא לפתוח בהליכים משפטיים או להקפיאם במהלך הגישור – במידה וקיימת נכונות הדדית לגירושין בהסכמה, בני הזוג חותמים על הסכם גישור במסגרתו הם מתחייבים שלא לפתוח בהליכים משפטיים במהלך הגישור, כך למעשה אנו מונעים מצב של מרוץ סמכויות וחשש שאחד הצדדים יעשה פעולות חד צדדיות כמו, פתיחת תיק בבית המשפט לענייני משפחה או בית הדין הרבני ללא ידיעת הצד השני.

כמו כן, במידה וברצונכם להתחיל בגישור לאחר שכבר פתחתם בהליכים משפטיים, בני הזוג  חותמים על מסמך במסגרתו הם מקפיאים את ההליכים המשפטיים, מודיעים על כך לבית המשפט או לבית הדין הרבני ומתחייבים להימנע מפעולות חד צדדיות וזאת בהתאם לפרק זמן שנקבע כבר במפגש הגישור הראשון.

בהליכי גירושין וסכסוכי משפחה, מדובר בתנאי חשוב ומהותי שמאפשר לכל הצדדים לנהל את הליך הגישור ללא לחץ של הדיונים המשפטיים והחשש מהפתעות.


3. בפיוס חלק מצוות הגישור הינו מגשר ועו"ד בתחום גירושין ודיני משפחה – אנחנו דואגים שבצוות הגישור, יהיה מגשר שהינו עו"ד עם ניסיון רב בתחום גירושין ודיני משפחה ובעל ניסיון מוכח בגישור.

מניסיוננו, מגשר שהינו גם עו"ד תורם רבות להליך הגישור ובמיוחד לבני הזוג שיודעים שישנו מגשר שמבין בתחום ויכול לסייע להם להגיע להבנות תוך קבלת מידע מקיף על החוק והפסיקה הנוהגת כיום ובהתייחס למקרה האישי שלהם.


4. ההבנות אליהם נגיע בגישור ינוסחו להסכם משפטי ברור, מקצועי והוגן – ההבנות אליהם תגיעו במסגרת הגישור ינוסחו להסכם משפטי ע"י המגשר שלכם שהנו עו"ד בתחום  ובעל ניסיון רב בעריכת הסכמי גירושין וסכסוכי משפחה.

ההסכם ייתן מענה כולל לכל הסוגיות שיעלו במסגרת הגישור ויסגור את כל הפינות, לאחר מכן ההסכם יאושר בבית המשפט לענייני משפחה או בבית הדין הרבני.


5. בפיוס אנו מתמקדים בנושאים שמאפיינים גירושין בהסכמה –  בגירושין ישנם נושאים כגון, מזונות ילדים ואישה, חלוקת רכוש, משמורת וזמני שהות, סידור הגט בבית הדין הרבני ועוד כהנה וכהנה סוגיות, שבדרך כלל עולים במהלך הגישור.

המגשרים שלנו, יודעים כיצד לגשת לנושאים הללו, יש להם הידע המשפטי בתחום גירושין ודיני משפחה ואת הכלים כיצד לגשר על הפערים ביניכם.

בפיוס, מגשר גירושין עו"ד עמית חיימוביץ יבנה ביחד אתכם סדר עדיפות לנושאים שיעלו בפגישות הגישור בהתאם לנושאים החשובים לכם.


6. הפתרונות וההבנות אליהם תגיעו בגישור בפיוס מותאמים לגירושין בהסכמה – במסגרת הגישור בני הזוג עצמם בסיוע המגשר יעלו הצעות ופתרונות שיביאו לידי סיום מוצלח של הליך הגישור.

הפתרונות כמו גם הצעות הגישור, ייתנו מענה למכלול ההיבטים הרגשיים והפרקטיים שמאפיינים גישורים מהסוג הזה, במקרים רבים זה יכול להיות ההבדל בין גישור מוצלח לגישור שיעלה על שרטון.


7. איך מתנהלים במהלך הליכי הגישור – כשבני זוג מתחילים הליכי גישור החיים ממשיכים לכן במידה והצדדים מעלים נושאים דחופים שיש לתת להם מענה אנו נדבר עליהם במסגרת הגישור ונמצא את הפתרון המתאים.

בין הנושאים שיכולים לעלות– מזונות זמניים לילדים, זמני שהות זמניים, ההתנהלות הכלכלית במהלך הגישור ועד לגירושין בפועל, אופן ההתנהלות עם הרכוש המשותף וכיו"ב.

בגישור, ניתן לעגן הבנות זמניות בהסכם ולהמשיך בהליכי הגישור תוך מתן דגש שלא יופעל לחץ פסול וכך כל אחד מבני הזוג יקבל החלטה ממקום שקול ורגוע.


8. הפרדת הילדים מסכסוך הגירושין – בפיוס, אנחנו שמים דגש מיוחד על הפרדת הילדים מסכסוך הגירושין, ישנן מספר דרכים לעשות זאת, כאשר שולחן הגישור מאפשר לכם ההורים לדבר על כל המחלוקות ולהימנע מלהביא אותם אליכם הביתה.

פעמים רבות הורים שאלו אותי כיצד ומתי לספר לילדיהם על רצונם להתגרש כמו גם כיצד לצמצם את הפגיעה בילדים בשל פירוק התא המשפחתי – במסגרת הגישור נמצא את הדרך הטובה ביותר בשביל ילדיכם ובמידת הצורך נסתייע באנשי מקצוע מתאימים.


9. שילוב של אנשי מקצוע מעולם הגירושין וסכסוכי משפחה – במידת הצורך אנו נשלב או נפנה אתכם במסגרת הגישור לאנשי מקצוע שיסייעו לכם להתמודד עם משבר הגירושין או הסכסוך המשפחתי.

כך למשל, ניתן להפנות לפסיכולוג ילדים או מנחה הורים, על מנת לתת לכם כלים והכנה כיצד לדבר על כך עם ילדיכם וכן כיצד להתנהל ביום שאחרי הגירושין.

כמו כן, במידת הצורך נמנה אקטואר שייתן חוות דעת בנוגע לזכויות שצברתם או שמאי שיעריך את שווי דירת המגורים, זאת ועוד ניתן יהיה לשלב מטפל זוגי אם יידרש ואף יועץ כלכלי לשם בדיקת ההתנהלות הכלכלית בבית.


10. מגשרי פיוס מגיעים עם רגישות מיוחדת כשמדובר בגירושין בהסכמה  – בסכסוכי גירושין חייבם להגיע ממקום רגיש, מכיל ומכבד שכן בני הזוג גם כך נמצאים לרוב בסיטואציה מתוחה וחוסר בהירות.

לכן, אנחנו בפיוס דואגים לכך שתהייה אווירה מכבדת ורגישה לכל אחד מבני הזוג ומביאים את כל הרצון והמוטיבציה והרגישות, על מנת שהגישור יצלח וכל אחד מבני הזוג יפתח דף חדש וימזער את נזקים שעלולים להיגרם לילדים.


הנקודות שפרטנו לכם, הנן חשובות וחיוניות להצלחת הליך גישור גירושין  – שימו לב כיצד כל הליך הגישור בפיוס מכוון לפתרון תיקי גירושין וסכסוכים בתוך המשפחה.

חזרה לגישור גירושין >>
הוסף תגובה