הנושאים המרכזיים שעולים במהלך גישור לגירושין בפיוס

בכל גישור גירושין ישנם נושאים חשובים שעולים ואלו הם

תיקי גירושין הנם בעלי מאפיינים ייחודים, זה מתחיל בעובדה שמדובר בסכסוך בין בני זוג שהנם עד לא מזמן היו האנשים הכי קרובים האחד לשני, כמו כן ישנם ילדים משותפים, רכוש משותף, סביבה משפחתית וחברים משותפים – מדובר בסכסוך מאוד רגיש שצריך לפתח מיומנות של ממש על מנת לגשר במקרים שכאלה.


מעבר לכך ישנם נושאים מרכזיים שעולים כמעט בכל גישור גירושין, הדבר תלוי כמובן במקרה האישי של כל אחד מכם.

אנחנו בפיוס מתמקדים בנושאים החשובים הללו וכעת נפרט אותם בקצרה: 


מזונות ילדים:

יש לכם ילדים משותפים, אחת הסוגיות המרכזיות שתעלה היא מזונות ילדים ובעקבותיה שאלות כמו, מה גובה ההשתכרות שלכם? אלו צרכים יש לילדיכם? מה הצרכים האישיים שלכם? זמני השהות שלכם עם הילדים והאם יש לזה השפעה על גובה המזונות? וכמובן השאלה העיקרית, מה גובה מזונות הילדים ?

על מנת לתת מענה לשאלה חשובה זו, יש להתמקד במקרה האישי שלכם, אתם מוזמנים ללחוץ כאן ולקרוא על שלבי הגישור במזונות ילדים, ולדעת כיצד אנחנו בפיוס מגשרים בסוגיה הזו.

למידע משפטי על מזונות ילדים, אתם מוזמנים ללחוץ ולעבור לאתר בגירושין של מייסד פיוס עו"ד ומגשר עמית חיימוביץ.


משמורת וזמני שהות:

איזה הורים אתם רוצים להיות? מה התפקיד והאחריות ההורית שכל אחד מההורים מעוניין לקחת? כיצד תפקדתם בתור הורים עד כה בזמן שהייתם נשואים? ואיך תתפקדו ביום שאחרי הגירושין?

במהלך גישור הגירושין, אנחנו נברר את השאלות הללו ושאלות נוספות שמענה עליהן יסייע לכם לקבל החלטה בנוגע לסוג המשמורת, זמני השהות והאחריות ההורית שכל אחד ייקח על עצמו ביום שאחרי הגירושין.

במסגרת הגישור אנחנו מתייחסים לסוגיה זו ברגישות ותוך שיתוף מלא של שני ההורים במיוחד כשהדבר נעשה מתוך רצון להתגרש בהסכמה, אתם מוזמנים לקרוא עוד על משמורת וזמני שהות בגירושין בהסכמה בפיוס.

למידע משפטי על משמורת וזמני שהות, לחצו כאן ותקבלו מידע משפטי בנושא.


חלוקת רכוש :

במהלך הנישואין, אתם צוברים יחד רכוש משותף, לכן בשולחן הגישור יעלו שאלות חשובות שהמרכזיות שבהן, כיצד יתחלק ביניכם הרכוש משותף? איזה רכוש משותף צברתם? האם ישנו רכוש הרשום על שם אחד הצדדים בלבד? האם צברתם חובות? וכיצד ניתן לבצע איזון משאבים וחלוקת רכוש בצורה הוגנת ובהתאם להבנות אליהם נגיע במסגרת הגישור.

מדובר בסוגיה חשובה שיש לה השלכות על ביטחונכם הכלכלי ביום שאחרי הגירושין, אנו  מתייחסים אליה בכובד ראש תוך מציאת פתרונות שנותנים מענה לכל אחד מבני זוג, אתם מוזמנים להיכנס לדף שלבי הגישור בפיוס בנושא חלוקת רכוש. 

למידע משפטי על חלוקת רכוש, אתם מוזמנים לעבור לעמוד זה.


גירושין ומתן הגט:

בני זוג יהודים שנישאו ברבנות יכולים להתגרש אך ורק בבית הדין הרבני, ולכן אנו נתייחס גם לסוגיה זו על מנת להסדיר את כל הנושאים הקשורים בסכסוך הגירושין, כמו כן במידה ותעלנה שאלות בנוגע לכתובה, מזונות אישה וכל שאלה שנוגעת לגירושין שלכם, נעלה אותן של שולחן הגישור.

למידע משפטי על גירושין ובית הדין הרבני, תעברו לעמוד זה.


הסדרי ביניים :  

כשבני זוג מתחילים הליכי גישור, החיים עדיין ממשיכים לכן במידה והצדדים מעלים נושאים דחופים שיש לתת להם מענה אנו נדבר עליהם במסגרת הגישור ונמצא את הפתרון המתאים.

בין הנושאים שיכולים לעלות– מזונות זמניים לילדים, זמני שהות זמניים, ההתנהלות הכלכלית במהלך הגישור ועד לגירושין בפועל, אופן ההתנהלות עם הרכוש המשותף וכיו"ב.

בגישור ניתן לעגן הבנות זמניות בהסכם ולהמשיך בהליכי גישור גירושין, תוך מתן דגש שלא יופעל לחץ פסול וכך כל אחד אחד מבני הזוג יקבל החלטה ממקום שקול ורגוע.


אלו הנושאים המרכזיים שעולים בגישור לגירושין בהסכמה, כמובן במידה וישנם נושאים נוספים אנו נתייחס אליהם.

בסופו של דבר אתם קובעים לאלו הבנות תגיעו ואיך יראה הסכם הגירושין שלכם – אנחנו בפיוס ניתן לכם את כל הכלים והסיוע על מנת להגיע להבנות בשולחן הגישור, אתם מוזמנים לשלוח הודעה או להתקשר אלינו. 


חזרה לגישור גירושין >>
הוסף תגובה