התשובה של בועז שהשאירה את קרן המומה – חלק שישי בגישור גירושין של בועז וקרן

קרן הגישה בקשה ליישוב סכסוך בעקבות כך בועז מעוניין להפסיק את הגישור גירושין

בועז וקרן החלו את פגישת הגישור גירושין כשכל אחד מתבצר בעמדתו ונראה שההתנגשות ביניהם תוך פיצוץ הגישור שזה עתה רק החל קרוב מתמיד.

הכל החל, בכך שבועז הציב אולטימטום לקרן, שאם היא רוצה להתחיל בגישור עליה להסיר את הבקשה ליישוב סכסוך שהגישה בבית המשפט לענייני משפחה, שכן לא ייתכן מבחינתו של בועז שיהיה לקרן יתרון עליו, באמצעות הגשה הבקשה ללא ידיעתו ותוך שהוא בטוח שהם מנסים לשקם את הזוגיות ביניהם.

מנגד קרן, הסבירה שהיא אכן מעוניינת לסיים את הליכי הגירושין שלהם באמצעות גישור והגשת הבקשה לא אמורה לפגוע באף אחד מהם. קרן סירבה לתנאי של בועז, ואמרה שעדיף להודיע על סיום הגישור אם בועז עומד על התנאי הזה.

בועז חשב מספר דקות ואמר שהוא מוכן להתחיל בגישור ולו על מנת לראות אם יש בכלל על מה לדבר, תוך שנראה היה שבועז נתן הסכמתו לגישור, על מנת לצאת לידי חובה והרגשות הקשים שיש לו כנגד קרן עדיין בוערים בו.


בסיטואציה שנוצרה, מגשר הגירושין, עמית חיימוביץ, הסביר לבועז שלהתחיל בגישור על מנת לצאת לידי חובה, סביר להניח שלא יניב תוצאות טובות ועלול לגרום למבוי סתום, שכן לגישור יש לפחות להשתדל להגיע ממקום פתוח לדיאלוג שיקדם את הצדדים לפתרונות.

לאחר שיחה בונה ומקדמת בין המגשר ובועז, הציע המגשר שבועז ייקח הפסקה לחשוב על הדברים ולהודיע האם הוא באמת מעוניין לנסות לפתור את סכסוך הגירושין באמצעות גישור גירושין או שעדיף להודיע על הפסקת הגישור לפחות בשלב זה.


לאחר הפסקה של חצי שעה, בועז וקרן חזרו לשולחן הגישור.

הם התיישבו מולי ובועז החל לומר " חשבתי על הדברים באמת ממקום רגוע עד כמה שאפשר,  ואני מרגיש פגוע מקרן עד עמקי נשמתי, היינו בתהליך של שלום בית, שבאמת ובתמים חשבתי שמתקדם לכיוון חיובי, לבסוף קרן החליטה שהיא מעוניינת בגירושין, ואתה יודע מה, אני מכבד את זה, אבל הדרך שעשתה את זה, פשוט מוטטה אותי רגשית.

אומנם אני זה שהתקשרתי אליך, על מנת להתחיל בהליך גישור לאחר שקיבלתי את ההודעה על פגישה ביחידת הסיוע והגשת הבקשה, אבל כרגע נפשית פשוט אני לא מסוגל להתחיל בהליך ואני מציע שפשוט נפסיק אותו.

אולי הגעתי אליך מוקדם מידי, אולי חשבתי שאני אתגבר על הרגשות אבל בכנות אני לא מסוגל, ולא רק זה, קרן אפילו לא טרחה להתנצל על הצעד שעשתה, לראות ורגע אחד גם אותי, את בועז הבן האדם, את הרגשות שלי שנפגעו ואת ההשלכות לצעד הזה.

מה היא באמת הרוויחה בזה שהגישה בקשה ?, שהיא תוכל להגיש תביעות בבית המשפט לענייני משפחה וכל ענייני הגירושין ידונו אצלו ולא בבית הדין הרבני ?

אם היא הייתה מדברת איתי לפני כן, אולי הייתי מסכים שאם הגישור לא יצליח אז כל אחד יוכל להגיש תביעות לבית המשפט לענייני משפחה, אבל כפי שכולנו יודעים, קרן החליטה בצעד חד צדדי ומקומם, להמשיך בהליך של טיפול זוגי ובמקביל להגיש את הבקשה.

היא לא אמרה לי מילה, שהיא מעוניינת בגירושין, פשוט הציגה הצגה שהכל בסדר ואז נתנה את המכה, איך אני יכול להתחיל בצורה הזו גישור, ולא רק הרי סיכמנו ביננו במילה של כבוד הדדי, שאם מישהו ירצה להתגרש, אנחנו נגיע יחד אליך לגישור אצלך.

היא רימתה אותי, פגעה באמון שלי וכרגע אני מעדיף להפסיק את הגישור. עוד חודשיים בערך אם אני לא טועה יש לנו פגישה ביחידת הסיוע, אפגש שם עם קרן ונראה מה יהיה.

מצטער. "


ראיתי את פניה של קרן, היא הייתה המומה, היא לא חשבה לרגע שבועז באמת לא ירצה להתחיל בגישור גירושין בגלל שהגישה בקשה ליישוב סכסוך ללא ידיעתו.

" אני יכול הבין אותך בועז " ,  והתחלתי לשקף את הדברים מרכזיים מתוך הדברים שאמר, " מה שאתה אומר זה …. "


לחצו כאן וקראו  – האם הגישור של בועז וקרן התפוצץ…

חזרה לבלוגישור >>
הוסף תגובה