חלק שלישי – דנים בנושאי הליבה ויוצרים גשר של הבנות

בשלב הזה של הגישור בפיוס ניצור אופציות שיובילו לפתרון

שלב ה' : הגדרה מחודשת של הסכסוך:

במהלך הליך הגישור אנחנו יוצרים תקשורת שבאמצעותה כל אחד ואחת יכול להביע את עצמו ולדבר באמת מה על מה שחשוב ואכפת לו, מתוך כך כפי שראינו כל אחד מבני הזוג מציג את עמדותיו כשמאחוריהם עומדים אינטרסים אישיים ומשותפים.

הגדרה מחודשת של הסכסוך זו היכולת ליצור שיחה של אינטרסים ולא רק של דרישות ובקשות, להבין מה באמת האינטרסים האישים והמשותפים שלכם ומשם למצוא פתרונות.

מעבר לכך, זו גם המקום שבו יש להפריד בין הקשר הזוגי לעובדה שעליכם לתפקד כהורים גם אחרי הגירושין – אינטרס משותף שמשקף את טובת ילדיכם.

תתארו לכם מצב שבין בני הזוג קיים כעס גדול האחד על השני (לא משנה מה הסיבה כרגע ), כעס שיוצר אמוציות, רגשות שליליים ואף לעיתים רגשי נקם, נתקלנו בלא מעט מצבים כאלה, כאשר במסגרת הגישור בפיוס ניתנת האפשרות לדבר ולשחרר כעסים ורגשות שלילים, אך בד בבד אנחנו גם נשקף מה האינטרסים והמטרות על מנת להתמקד ביצירת פתרונות שיובילו להסכמות.

נחזור לסיפורנו, כשאנחנו משקפים לבני הזוג שיש להם ילדים משותפים ולכן יש להם אינטרס משותף לדאוג לטובתם – אנחנו מתחילים ליצור גשר של הבנות , שהרי יש מטרה משותפת  והיא כאמור דאגה עמוקה לילדיכם.

מתוך המקום הזה נתחיל למצוא פתרונות שיובילו להבנות, חשוב להבין, יש כעסים ומשקעים, עם זאת יש גם ילדים ויש גם הורים שצריכים לתפקד יחד גם אחרי הגירושין .

בדוגמא שנתנו כרגע, זה חלק מהגדרה מחודשת של הסכסוך ואנחנו משלבים זאת לכל אורך ההליך בהתאם לצורך ובמידתיות הנכונה.

בפיוס אנו מיומנים בשיטת עבודה זו וכך אנחנו יוצרים בסיס להסכמות ביניכם, מתוך דיאלוג מקדם והכרה שאפשר וצריך למצוא את ההבנות שיובילו אתכם להסכם גירושין הוגן וברור. 


שלב ו' : דנים בנושאי הליבה ויוצרים אופציות וגשר של הבנות  :

הגענו לשלב שהוא לב הגישור, לאחר שזיהנו את האינטרסים והעלנו אינטרסים משותפים ואישיים, הגיע הזמן לחבר אותם ולדבר על נושאי הליבה שקשורים לסיכסוכי גירושין – אלו הנושאים :

א. מזונות ילדים

ב. משמורת וזמני שהות

ג. חלוקת רכוש

ד. סידור הגט

ה.נושאים נוספים שיעלו במידת הצורך

בשלב הזה, אנחנו מדברים על כל הנושאים הללו ודנים בהם לפי הסדר שקבעתם, כאשר ישנם נושאים הקשורים אחד בשני.

כאן הזמן להשתמש בכלי הגישור ובכלי האימון, לתת לכם שוב סקירה משפטית ולהמשיך וליצור דיאלוג מקדם והכל במטרה להגיע להבנות שינוסחו להסכם הגירושין.

במסגרת השלב הזה, אנחנו נשוב ונתמקד בדברים שחשובים לכל אחד, ונבין מדוע זה חשוב וכיצד ניתן למצוא פתרונות.

כמו כן,  נעלה אופציות ונחשוב גם מחוץ לקופסא והעיקר שיתאימו לכם ותוכלו ליישמם ביום שאחרי הגירושין.

מדובר ברגע חשוב מאוד בגישור שלכם, שמאפשר לתת מענה לאינטרסים החשובים לכם באופן אישי תוך התייחסות לאינטרסים המשותפים – משם מגיעים הפתרונות.


אחוזי ההצלחה בגישור בפיוס הנם מעל 90 אחוז בין היתר בשל המיומנות שלנו בגישורים בפיוס לסייע לכם לבנות נתיבים של הבנות מתוך מקום מכבד ומקדם.

ההשקעה שלכם ושל המגשר בשלב הזה חיוניות ביותר ובסופה אנחנו נגיע להבנות שינוסחו להסכם שייתן מענה כולל. 

חזרה לשלבי הגישור >>
הוסף תגובה