חמישה דברים שיעזרו לכם להיערך לדיון לאישור הסכם גירושין בבית המשפט לענייני משפחה או בבית הדין רבני

כיצד להיערך בצורה המיטבית לאישור הסכם הגירושין שלכם

הגעתם להסכם גירושין באמצעות הליכי גישור גירושין בפיוס, כעת עליכם להגיש את ההסכם החתום לבית המשפט לענייני משפחה או לבית הדין הרבני ולהמתין למועד שייקבע לכם לאישורו ולמתן תוקף של פסק דין.

חשוב מאוד, לפני שאתם מגיעים לדיון בערכאות המשפטיות שתגיעו אליו מוכנים ולהלן מספר דברים שיעזרו לכם להיערך לדיון בצורה המיטבית :


1. לקרוא את ההסכם לפני הדיון – כפי שכתבנו במאמר הקודם, במסגרת הדיון לאישור ההסכם, השופט יעבור אתכם על הנושאים העיקרים כמו, מזונות ילדים, משמורת וזמני שהות וחלוקת רכוש. הוא עלול לשאול אתכם שאלות על מנת לברר שאתם אכן מבינים אותו ומבינים את ההשלכות עליכם ועל ילדיכם.

לכן מומלץ לקרוא את ההסכם יום לפני הדיון, על מנת שתהיו מוכנים למקרה שישאלו אתכם שאלות.


2. מומלץ להגיע עם המגשר שלווה וערך את הסכם הגירושין – אנו בפיוס ממליצים בחום, להגיע עם המגשר שלכם שלווה אתכם לכל אורך ההליך. כפי שציינו מספר פעמים חשוב מאוד שהמגשר שלכם יהיה עורך דין, שכן הוא יערוך לכם הסכם גירושין מקצועי וברור ומעבר לכך ייצג אתכם בדיון, הוא יוכל לתת מענה משפטי לשאלות משפטיות שיעלו בהתייחס למקרה האישי שלכם.


3. להגיע לדיון עם תעודת זהות – עוד בטרם הדיון יתחיל יבקשו מכם למסור את תעודות הזהות שלכם על מנת לוודא שאכן אתם הצדדים להסכם. לכן חובה להגיע עם ת.ז ואם היא במקרה לא ברשותכם לפחות תדאגו שיהיה אתכם רישיון רכב.


4. תביאו אתכם את ההסכם עליו חתמתם – אצלנו בגישור גירושין בפיוס, אתם תחתמו על 3 העתקים של הסכם הגירושין. האחד על מנת למסור לבית המשפט או לבית הדין הרבני ושני העתקים הנותרים יימסרו לכל אחד מהם. תביאו אתכם את ההסכמים שקבלתם שכן כאשר השופט או הדיין יעבור אתכם על ההסכם, הוא יהיו פתוח לפניכם ותוכלו לעקבות אחריו ולענות על שאלות במידת הצורך.

ישנם גם מקרים שתמסרו לשופט או הדיין את האחד העתקים שהבאתם אתכם, על מנת שהשופט יאשר אותו, שכן לעיתים הם מדפיסים הסכמים לאחר שנסרקו במזכירות בית המשפט וכאשר מדפיסים אותם הם לא תמיד יוצאים ברור.


5. יש לכם את כל הסיבות להגיע רגועים לדיון – תשתדלו להגיע לדיון רגועים עד כמה שניתן, שהרי מדובר בדיון לאישור הסכם הגירושין, ולא דיון משפטי שנועד לדון בענייני הגירושין שלכם, את כל הנושאים כבר פתרתם בשולחן הגישור בפיוס ולכן זהו לא דיון מלחמתי רווי אמוציות ומאבקים, אלא דיון רגוע שבו השופטים או הדיינים יעשו כל מאמץ על מנת לאשר אותו ולהשרות אווירה נעימה.


אלו חמשה דברים שחשוב שתדעו לפני הדיון שייקבע לכם לאישור הסכם הגירושין ואנו מקווים שהם עזרו לכם להבין קצת יותר מה מתרחש באולם הדיונים בבית המשפט או בבית הדין הרבני.

אתם כמובן מוזמנים ליצור אתנו קשר, על מנת להתחיל הליכי גישור אצלנו בפיוס ולקבל ליווי מלא, עד לאישור ההסכם בערכאות המשפטיות.

חזרה לגישור גירושין >>
הוסף תגובה