יצירת ערוץ תקשורת ייעודי בגישור גירושין

ערוץ תקשורת ייעודי בגישור גירושין פרטי

כבר קרוב לעשר שנים שאני מגשר גירושין בתחום של סכסוכי גירושין, נוכחתי לראות כיצד בכל מערכת יחסים בין בני הזוג, קיימת דינמיקה שונה וניואנסים קטנים שמבדילים אותה ממערכות יחסים אחרות וכמה חשוב בשולחן הגישור, ליצור ערוץ תקשורת ייעודי שיתאים לבני הזוג ויסלול את הדרך להבנות.


במהלך פגישות הגישור וככל שמכירים יותר את בני הזוג, נוכחתי לדעת עד כמה כל מערכת יחסים היא ייחודית ויש בה שפה שונה, שפת גוף אחרת, נקודות חיכוך ונקודות מפגש ומעל הכל יש בה הוויה ייחודית שבני הזוג יצרו במשך השנים, הוויה שכל אחד מבני הזוג שותף לה ויש לו אחריות.

כשאני מדבר על הוויה, אני מדבר על העולם הזוגי המשותף שיצרו בני הזוג, זה יכול להיות עולם מתפתח ומחבר שיוצר התפתחות תמידית של בני הזוג תוך כבוד הדדי, ומנגד זה יכול להיות עולם של תקיעות ונפרדות שיוצר מרחק וחיכוכים עד למצב שאחד מהצדדים או שניהם רוצים לפרק את המרחב הזוגי שבנו עם השנים ולהתגרש.


כשבני זוג מגיעים להליכי גישור גירושין פרטי, הם נותנים פתח למגשר שהוא צד ניטראלי שאיננו קשור למערכת היחסים להיכנס לתוך המרחב הזוגי, על מנת לעזור להם לבנות ערוץ תקשורת ייעודי ולפתור את הסכסוך ממקום של הבנה ודיאלוג ולהימנע ממאבקים.

אחד הדברים שנוכחתי לראות, זה כיצד בני זוג מצליחים, למרות מאבקי הכוחות ביניהם והמשקעים שנוצרו עם השנים, להביא יכולות גבוהות של הכלה, הקשבה וראיה רחבה, חרף המשבר הרגשי העמוק ולבנות ביחד עם המגשר, את אותו ערוץ תקשורת ייעודי שמאפשר להם להתקדם לעבר הסכם גירושין.


כיצד מגשר הגירושין בונה יחד אתכם, ערוץ תקשורת ייעודי ?

על מנת ליצור את אותו ערוץ תקשורת ייעודי, חשוב שמגשר הגירושין כבר בפגישה הראשונה יזהה את הדינמיקה בין בני הזוג ויאפשר לה לבוא לידי ביטוי, לא ממקום שופט או מבקר אלא פשוט לתת לעולם הזוגי שלהם עם המשקעים והאמוציות להיות נוכח בפגישת הגישור, אך לא לנהל אותן.

בדרך הזו, הצדדים יוצרים אמון בינם לבין המגשר תוך שהם מבינים שהם לא בבית המשפט או באזור מלחמה, אלא במקום שמאפשר להם להיות מי שהם.

בד בבד עם נתינת מקום לעולם הזוגי, חשוב מאוד גם לתת לכל אחד מבני הזוג את האפשרות להביא לידי ביטוי את העולם האישי שלו, זאת האומרת הוויה הפרטית עם כל המורכבות שלה.

לאחר שמגשר הגירושין נתן מקום לעולם הזוגי והאישי ממקום אמיתי ופתוח, נוצר אמון שמאפשר למגשר עצמו, להתחיל לבנות ביחד אתם את ערוץ התקשורת הייעודי באמצעות ניהול פגישות הגישור.


ברגע שנוצר האמון, ערוץ התקשורת נבנה באופן טבעי, שכן הדינמיקה בין כל הנוכחים מנוהלת ע"י המגשר תוך שהוא מביא אתו יכולות תקשורת גבוהות לתוך עולמם הזוגי והאישי של הצדדים, ולעיתים המגשר הופך להיות ערוץ התקשורת עצמו.

ברגע שהסכסוך בין בני הזוג מנוהל על ידי מגשר בעל יכולת הובלה ואסרטיביות, רגישות גבוהה וראיית האדם שמולו, הוא מסוגל לווסת את עוצמת הסכסוך ולכוון את הצדדים לשיח של הקשבה והבנות במקום התנגשות, אטימות ומאבקים.


מניסיון שלי, אומנם לא קיימת איזו נוסחה אחידה ליצור את אותו ערוץ תקשורת ייעודי, עם זאת, קיימים אלמנטים שחייבים לידי ביטוי אצל המגשר כמו: פתיחות, לבוא ממקום מאפשר ולא שופט, רגישות גבוהה, אינטואיציות חדות, אסרטיביות, רכות, חום, ראיה רחבה ועוד אלמנטים שמשדרים על אותו ערוץ שמוביל לדיאלוג מחבר.

בנוסף לאלמנטים הללו, ישנו אלמנט אחד חשוב מכולם וזה שהמגשר יבוא עם הלב והנשמה, שבאמת יהיה אכפת לו מבני הזוג, שיביא לשם את הרצון האמיתי שלו ויהיה ממוקד ורגיש,  משם האנרגיה המחברת של המגשר, תיגע ותשפיע אט אט על עולמם של בני הזוג והקסם כבר יקרה מעצמו.


אתם מוזמנים ליצור קשר עם מגשר ועו"ד עמית חיימוביץ ולהתחיל לבנות ערוץ תקשורת ייעודי בפגישות הגישור.

חזרה לבלוגישור >>
הוסף תגובה