כיצד לעשות את הצעד הראשון לגישור גירושין בפיוס

להתניע את התהליך כך שבדקות הקרובות תתחילו בגישור גירושין

החלטתם ביחד או לחוד, שאתם מעוניינים להתגרש בצורה יפה ולהגיע להבנות באמצעות הליכי גישור – החלטה נבונה ! 

כעת עולה השאלה, איך להתניע את התהליך, כך שתוכלו כבר בדקות הקרובות לעשות צעד ממשי על מנת להתחיל הליכי גישור גירושין בפיוס.

על מנת לתת מענה לשאלה, יש לחלק אותה לשלושה מקרים שונים ולהתייחס לכל מקרה בהתאם לסיטואציה שבפניה אתם עומדים – אלו המקרים :   


אז בואו נתחיל מהמקרה הראשון – קבלתם החלטה משותפת להתגרש באמצעות הליכי גישור בפיוס:

קבלתם החלטה משותפת להתגרש בהסכמה באמצעות הליכי גישור בפיוס, העובדה שקבלתם את ההחלטה באופן משותף מעידה שאתם בשלים להתחיל בהליכי גישור כבר עכשיו וכנראה שהגעתם למסקנה הנכונה ממקום בוגר ומקדם שעדיף להתגרש ו/או להיפרד, ללא מלחמות ובדרכי שלום תוך הידברות האחד עם השני בשולחן הגישור.

כעת כל שנותר לכם, זה לשלוח הודעה או להרים טלפון לפיוס ולשוחח באופן ישיר עם מגשר גירושין ועו"ד עמית חיימוביץ שהינו מייסד פיוס ולשאול שאלות ראשוניות בנוגע להליכי הגישור ולעשות את הצעד הראשון לשולחן הגישור.

במסגרת שיחת הטלפון תקבלו הסבר קצר על ההליך, נשאל אתכם מספר שאלות קצרות ונתאם פגישה מסודרת אצלנו בפיוס על מנת להתחיל בגישור לגירושין בהסכמה.

ברוכים הבאים לגישור בפיוס.


המקרה שני – פניתם לערכאות המשפטיות ואתם מנהלים הליכים משפטיים, אולם כעת אתם מעוניינים להקפיא את ההליכים על מנת לנסות לפתור את סכסוך הגירושין באמצעות גישור בפיוס:

קודם כל, חשוב להבין שבכל שלב שבו נמצאים ההליכים המשפטיים, ניתן להקפיאם ולהתחיל בהליכי גישור, זה יכול בשלב הראשוני שרק הוגשו תביעות וטרם נערכו דיונים או בשלב שבו כבר התקיימו מספר דיונים והגעתם למסקנה שעדיף לנסות ולפתור את סכסוך הגירושין בגישור ואף בשלב שטרם ניתן פסק הדין .

זאת אומרת, כל עוד לא ניתן פסק דין ע"י בית המשפט לענייני משפחה או בית הדין הרבני, שולחן הגישור פתוח בפניכם על מנת להגיע להבנות בדרכי שלום והידברות ולהפסיק את המלחמות ההרסניות שפוגעות בכם ובילדכם.

בפניכם מספר אפשרויות על מנת להתקדם לשולחן הגישור:

אפשרות ראשונה – במידה וכל אחד מהצדדים מיוצג ע"י עורך דין ויש הסכמה משותפת של כל הצדדים לנהל הליכי גישור, אז כל שנותר הוא להרים אלינו טלפון באופן ישיר או ע"י עו"ד מטעמכם ולדבר עם עו"ד ומגשר גירושין עמית חיימוביץ ולקבוע פגישת גישור ראשונית אצלנו בפיוס.

אפשרות שניה – טרם הצעתם לצד השני לפתור את הסכסוך באמצעות הליכי גישור. במצב שכזה ניתן לדבר עם עורך הדין שלכם שידבר עם עורך הדין של הצד השני שיציע לו להקפיא את ההליכים ולהתחיל בהליכי גישור, במקרים רבים עורכי הדין מצד שני הצדדים, יסכימו להתחיל בהליכי גישור לגירושין ורק ידאגו לכך שאתם תהיו מוגנים מבחינה משפטית ולא יעשו צעדים חד צדדים.

אפשרות שלישית – במידה ואתם לא מיוצגים ע"י עורכי דין ( וגם במידה ואתם מיוצגים ) ויש ביניכם לבין הצד השני תקשורת ואתם מסוגלים לדבר האחד עם השני, ניתן לפנות ישירות לבן או בת הזוג שלכם ולהציע לו או לה להקפיא את ההליכים ולנסות לפתור את הסכסוך באמצעות גישור.

בכל אחת מהאפשרויות יוקפאו כל ההליכים כאשר כל אחד מבני הזוג,  מסכים להימנע מפעולות חד צדדיות וההקפאה מקבלת גם תוקף משפטי, כך אתם מאפשרים לתת סיכוי אמיתי להליכי הגישור, כאשר מניסיוננו בפיוס ישנו סיכוי גדול שתגיעו להסכם המיוחל וכל שנותר יהיה, זה רק לאשרו בערכאות המשפטיות.


מקרה שלישי – טרם נפתחו הליכים משפטים ואחד הצדדים מעוניין להתגרש ( בידיעת בן/בת הזוג או ללא ידיעתו/ה ) ולפנות לצד השני על מנת להציע לו להתחיל בהליכי גישור בפיוס:

מדובר במקרה רגיש במיוחד שבו יכול להיות שהצד השני כלל לא יודע על כוונתכם להתגרש ואתם חוששים מתגובתו, כמו כן יכול היות שאתם חוששים שהצד השני ינקוט בפעולות חד צדדיות שכן הוא כבר יודע שאתם מעוניינים להתגרש ואף יקדים אתכם ועלול לפתוח בהליכים משפטיים.

מעבר לכך, עולה החשש שאולי תצטיירו כחלשים בעיניו בשל העובדה שלא פתחתם הליכים משפטיים והצעתם לפתור את הסכסוך באמצעות גישור – מדובר בחששות טבעיים שבמקרים רבים הם מתפוגגים במהירות ומדוע ?

תחשבו לרגע, הצעתם לבן או בת הזוג שלכם להתגרש באמצעות הליכי גישור בפיוס, הלכה למעשה הצעתם לו לפתור את סכסוך הגירושין ביניכם בהבנות ובדרכי שלום ובכך תמנעו ממלחמה שתוביל ללחצים נפשיים קשים, פגיעה ישירה בילדכם, תחסכו זמן יקר ועלויות כספיות נכבדות – זה בעצם מה שהצעתם  – פתחתם בפניו אפשרות לדיאלוג חיובי ומקדם במקום להלחם בבתי משפט לענייני משפחה ובבית הדין הרבני.

לכן, מניסיוננו בפיוס לרוב כאשר הצד שמעוניין להתגרש בהסכמה מודיע על כך לבן או בת הזוג ומציע לצד השני לעשות זאת באמצעות הליכי גישור, הוא לא ישלול זאת על הסף וההפך הוא נכון, במרבית המקרים הוא יחשוב על כך ויהיה מוכן ליישב את משבר הגירושין בהסכמה, שכן הוא מבין לא פחות מהצד שהציע זאת, את ההשלכות של ניהול מאבקים משפטיים והמחירים שהוא וילדיו עלולים לשלם.

גם אם בתחילה הצד השני עלול להגיב בכעס ואף נדמה כי ישלול זאת על הסף, יש לתת לו מרחב נשימה וכמה ימים לחשוב על כך ולהירגע , שכן במקרים רבים תינתן הסכמה להתחיל בהליך הגישור גם אם נדמה בתחילה שבן או בת הזוג  אינם פתוחים לכך כביכול.

המקרה עלול להיות מורכב יותר במידה וטרם הודעתם לצד השני על כוונתכם להתגרש ממנו, לכן צריך לדעת איך לעשות זאת ברגישות ובתבונה ולהיערך לפגישה בהתאם.

הכלל המרכזי במקרה השלישי, הוא כיצד לפנות לצד השני, צריך לדעת כיצד לעשות זאת על מנת להוביל את בן או בת הזוג בצורה מקדמת ובונה לפגישת התאמה ראשונית לגישור בפיוס ולא ליפול למוקשים רגשיים כמו האשמות הדדיות, ויכוחים ומחלוקות שרק ירחיקו את אופציית הגישור.

מה שאנחנו מציעים לכם, זה להרים טלפון אלינו לפיוס ולדבר על כך עם עו"ד ומגשר עמית חיימוביץ שיש לו ניסיון עשיר במקרים שכאלו והוא יסייע לכם כיצד לפנות לצד השני ולרתום אותו להליך הגישור תוך מתן מידע וכלים שימושיים ופרקטיים שבהם תוכלו להשתמש כהכנה לשיחה עם הצד השני.

כמו כן, בפיוס אנחנו משלבים גם כלים ייחודיים מעולם האימון וחלק מאותם כלים יינתנו לכם במסגרת השיחה עם מגשר שהוא עו"ד ומאמן עמית חיימוביץ, שיכין אתכם בצורה המיטבית עם סיכויי הצלחה גבוהים במיוחד על מנת לרתום את הצד השני לגישור בפיוס.


לאחר שהבנתם כיצד לפעול בכל מקרה ומקרה – הגיע הזמן לעשות את הצעד הראשון לגישור גירושין בהסכמה. 

חזרה לגישור גירושין >>
הוסף תגובה