מדוע כל כך חשוב לערוך הסכם חיים משותפים


אתם מנהלים מערכת יחסים זוגית מזה מספר חודשים או מספר שנים וככל שחולף הזמן, עולה האפשרות שתהיו מוכרים כידועים בציבור ותגלו יום אחד שלבן או בת הזוג, יש חלק ברכוש שלכם והם צברו זכויות במהלך החיים המשותפים.


השאלה אם זה באמת מה שאתם רוצים ? או שעדיף שתקבעו כבר מהתחלה בהחלטה משותפות ומתוך הידברות והבנה, כיצד תהיו מעוניינים להסדיר את כל ענייני הרכוש ביניכם ובין היתר לקבוע מתי הרכוש יהיה משותף, מתי הוא ייחשב כנפרד ואולי תרצו שהרכוש שצברתם לפני תקופת ההכרות בניכם יישאר בבעלותכם בלבד.

יכול להיות גם מצב שקיבלתם מתנה מהוריכם או רכוש שניתן לכם בירושה ואתם מעוניינים לשמור עליו ושיהיה ברור שהוא שייך רק לכם.

כמו כן, ישנם מקרים רבים שמדובר בפרק ב' בחייהם של בני הזוג לאחר שהתגרשו והם מעוניינים להסדיר את כל ענייני הרכוש שלהם מבעוד מועד, בשל ניסיון העבר הכואב וההכרה שהסכם יכול למנוע בעיות רבות בעתיד.


לכל הדברים שציינו – הפתרון הוא הסכם חיים משותפים, שהוא בעצם הסכם ממון ומאפשר לבני זוג ידועים בציבור לקבוע את ההסדר הרכושי ביניהם.

חשוב להבין שבניגוד לבני זוג נשואים, המצב המשפטי של ידועים בציבור מורכב יותר, לכן מומלץ בחום לערוך הסכם חיים משותפים כבר בתחילת הקשר ובכך למעשה תחסכו זמן יקר, כסף רב והתדיינויות בבית המשפט.

הסכם חיים משותפים בין ידועים בציבור הינו הסכם שנותן מענה מקיף לענייני הרכוש, ובדומה להסכם ממון, עולה אחד הנושאים היותר רגישים בין בני זוג – כסף ורכוש ולכן עדיף לעשות זאת באווירה נינוחה ומתאימה שתאפשר לכם להגיע להסכם הוגן ממקום של דיאלוג ויצירת פתרונות משותפים – גישור זוגי בין ידועים בציבור בפיוס מאפשר לכם לעשות זאת. 


על מנת לדעת כצד מתנהל גישור זוגי להסכם ממון והסכם חיים משותפים – לחצו כאן

חזרה לגישור זוגי >>
הוסף תגובה