כיצד מתנהל גישור זוגי להסכם ממון והסכם חיים משותפים


הכרתם זה את זו, עברתם להתגורר יחד ואתם נמצאים במערכת יחסים מלאת אהבה והנה מגיע השלב הבא שבו אתם אמורים להינשא או שמערכת היחסים הזוגית ביניכם עולה לשלב ואתם כבר נחשבים כידועים בציבור.

במקרים שכאלו ישנם לא מעט פעמים שאחד מבני הזוג או שניכם יחד בהחלטה משותפת, מעוניינים להסדיר את כל ענייני הרכוש ביניכם ובין היתר לקבוע מתי הרכוש יהיה משותף, מתי הוא ייחשב כנפרד ואולי הבאתם אתכם רכוש שנצבר לפני הנישואין או קבלתם מתנה מהוריכם ואתם מעוניינים להתייחס אליה .  

כמו כן, ישנם מקרים שאתם כבר נשואים ואתם מעוניינים להסדיר את ענייני הרכוש ביניכם או שמדובר בפרק ב' בחייכם ואתם אמורים להינשא בשנית תוך שצברתם רכוש מנישואים קודמים.

בכל אותם מקרים בהם מעוניינים לערוך הסכם ממון או הסכם חיים משותפים לידועים בציבור, עולה אחד הנושאים היותר רגישים בין בני זוג – כסף ורכוש.


אז מה עושים ?

כיצד פונים לבן או בת הזוג בבקשה לערוך הסכם ממון או הסכם חיים משותפים כשהנושא מעולם לא עלה בעבר או שעלה ועורר התנגדות או חוסר התייחסות  ?

מה עושים כשאתם חוששים מהתגובה של הצד השני ? 

מה עושים כשיש כבר החלטה משותפת של שני הצדדים, אך עדיין לא יודעים כיצד להסדיר את הרכוש וישנם נושאים רגישים שיש להתייחס אליהם ? 

כיצד ניתן להסדיר את כל הענייני הרכוש מתוך הידברות ותוך חיזוק התקשרות ביניכם ?


 תשובות לכל השאלות הללו תוכלו לקבל אצלנו בפיוס בגישור זוגי להסכם ממון והסכם חיים משותפים.


מדוע גישור זוגי להסכם ממון והסכם חיים משותפים, זו האופציה הטובה ביותר להסדיר את ענייני הרכוש ?

לרוב כשבני זוג מעוניינים בהסכם ממון או בהסכם חיים משותפים במיוחד בשלב של לפני הנישואין או בתחילת ההכרות של פרק ב' בחייהם, הם לא נמצאים במצב של יריבות ומאבקים האחד כנגד השני בדומה למצב של גירושין ופרידה, אלא ההפך הם אוהבים ומחוברים ולפניהם עתיד משותף יחד כבני זוג.

בסיטואציה כזו עלולה להיווצר תחושה של חוסר נוחות והתנגשות פנימית בהעלאת נושא כה רגיש כמו כסף, רכוש והסדרתו בהסכם משפטי ועלול להיווצר איזה מצג שווא שהכסף הנו בסדר עדיפות גבוה יותר או מפריע לתחושת האהבה, השיתוף והזוגיות .

בשולחן הגישור בפיוס, אנו מודעים לרגישות והקשיים שעלולים לעלות כשמעוניינים להסדיר את ענייני הרכוש במסגרת הסכם ממון והסכם חיים משותפים ולכן אנו ניגשים לגישור בתבונה וברגישות תוך שימוש בכלים מעולם הגישור והאימון.

בגישור, אתם יוצרים ביניכם דיאלוג מקדם בסיועו של המגשר שמוביל לשיתוף והבנה האחד כלפי השניה, תוך התייחסות לכל הנושאים והרבדים שעולים, חשוב מכך אתם מחזקים את הקשר הזוגי ויוצרים בהירות והסכמות בנוגע לנושא כה רגיש.

אחד היתרונות הבולטים שאתם משתחררים מהמשקעים והחסמים שיכולים להפריע לקשר הזוגי בעתיד.


כיצד מתנהל גישור גישור זוגי להסכם ממון והסכם חיים משותפים בפיוס ?

היות ומדובר בסיטואציה רגישה חשוב ליצור בשולחן הגישור אווירה נינוחה שבה תהייה לכם אפשרות לדבר, לשתף ולעלות את כל הנושאים הרגישים שקשורים לכסף ולרכוש.

עדיף לדבר עכשיו על כל הנושאים שקשורים לענייני רכוש מאשר להתעלם מהם על מנת להימנע מחוסר נעימות, בשביל זה אתם מגיעים בין היתר לגישור בפיוס, שמגשר שהינו צד ג' יסייע לכם לשתף ולדבר ממקום מקדם, ליצור גשר של הבנות ולהתמודד עם כל המוקשים שבדרך ובהזדמנות הזו גם חיזוק הקשר ביניכם ע"י יצירת וודאות והסדרת כל ענייני הרכוש.

במסגרת הגישור, כל אחד מכם ידבר ויעלה את כל נושאים שחשובים לו, שמציקים לו, שבוערים לו תוך הקשבה מלאה מהצד השני והמגשר.

אנו נדבר על הנושאים שתעלו ונדרגם לפי סדר חשיבות, נתמקד בהם ונתייחס אליהם תוך יצירת דיאלוג ביניכם, על מנת להבין לעומק מה הנושא האמיתי ומה עולה ממנו.

כמו כן, נדבר על אינטרסים משותפים ואישיים – מדובר בחלק מאוד חשוב שנוגע להסדרת ענייני הרכוש- ניתן להתייחס מצד אחד לאינטרס האישי של אחד הצדדים שבמסגרתו תהייה הפרדה ברורה של רכוש מסוים ומצד שני נתייחס באופן מפורש לרכוש המשותף ואיזה כללים יחולו עליו.

לעיתים אנו יוצרים גם מנגנון שמסדיר באופן ברור ונהיר מתי הרכוש ייחשב משותף ומתי הוא יהא נפרד ולעיתים אנו מתייחסים רק לרכוש שאותו מעוניין מי מבני הזוג להפריד.

אנו ניצור אופציות שיובילו להבנות ויתורגמו להסכם ממון או הסכם חיים משותפים, ברור ונהיר שתוכלו ליישמו במידת הצורך .

חשוב להבין שאתם תקבעו כיצד יראה ההסכם שלכם, בעוד המגשר יסייע להביא לידי ביטוי את הבקשות והרצונות על מנת ליצור לכל אחד מכם ביטחון וודאות כלכלית

הגישור הזוגי מחזק את האמון ביניכם ויוצר בסיס למערכת זוגית שיש בה דיאלוג ותקשורת שבה אפשר באמת לדבר, כך אנו לא רק מדברים על ההפרדה והשיתוף הרכושי, אלא גם  מעלים פתרונות פרקטיים שייתנו מענה לחששות של מי מבני הזוג.

הדבר נעשה באמצעות פגישות אישיות ומשותפות, הבנת צרכיו שכל אחד מבני הזוג, יצירת מכנה משותף ביניכם לקראת החיים המשותפים והכל בנוכחות מגשר פיוס שהינו בעל ניסיון רב בגישור זוגי להסכם ממון והסכם חיים משותפים.


אלו נושאים מרכזיים נברר במסגרת גישור זוגי להסכם ממון והסכם חיים משותפים ?

על מנת לערוך הסכם ממון או הסכם חיים משותפים, המגשר יברר אתכם במסגרת פגישות הגישור, בדיוק במה אתם מעוניינים, כאשר הנושאים המרכזיים שיש לברר הם:

1. פירוט כלל הרכוש שצברתם עד למועד עריכת הסכם ממון או הסכם חיים משותפים .

2. לפרט איזה רכוש יהא נפרד ואיזה משותף.

3. איזה משטר רכושי יחול על רכוש שתצברו במהלך נישואיכם או במהלך חיים השותפים כידועים בציבור– האם הפרדה, שיתוף או חוק יחסי ממון ( במקרה של נישואין ) או כל הסדר אחר שתבחרו .

4. האם אתם מעוניינים במנגנון ברור שבאמצעותו רכוש ייחשב כמשותף או נפרד .

5. איזה פעולות שיעשה אחד מבן הזוג, יגרום לכך שהסכם ממון או הסכם חיים משותפים ייכנס לתוקף.

6. מתי יהיה ניתן לחלק את הרכוש המשותף.

ישנם נושאים נוספים שיעלו במסגרת פגישות הגישור, כשהדבר תלוי במקרה האישי שלכם.


כיצד גישור זוגי להסכם ממון והסכם חיים משותפים יכול לחזק את הקשר ביניכם ?

דווקא בגלל שמדובר בנושא כה רגיש יש לכם הזדמנות להתמודד אתו בסיוע המגשר בצורה בוגרת, אחראית תוך הסתכלות גם על הצד השני ומעבר לזה ליצור תקשורת מקדמת שתסייע לכם לדבר ולפתור נושאים שעלולים לעורר חילוקי דעות ואף לעיתים משבר בקשר הזוגי.

תחשבו על זה שבגישור אתם מקבלים החלטות יחד כבני זוג בנוגע לרכוש המשותף ונותנים מענה לחששות של כל אחד מכם – קבלת החלטות משותפות כמו גם יצירת פתרונות, מחזקים ומפרים את הקשר ומעידים על היכולת שלכם להתמודד עם נושאים נפיצים ורגישים – קשר זוגי חזק נבחן ברגעים שכאלו וכאן בשולחן הגישור יש לכם אפשרות אמיתית לעשות זאת ממקום בריא ומעצים.

לאחר שתגיעו להבנות שינוסחו להסכם ממון או הסכם חיים משותפים, אתם תרגישו הקלה שהתמודדתם עם כל אותם נושאים שאולי לא היה לכם נעים לדבר עליהם או העדפתם שלא לעלות אותם, אך היה לכם חשוב להסדירם –אתם מגיעים לקשר זוגי ללא מתחים שקשורים לענייני הרכוש, תוך שהדבר יכול למנוע בעיות שעלולות להתעורר בעתיד – בגישור בפיוס הסדרתם זאת, מדובר בהישג של ממש.


מה עושים עם ההסכמות אליהם הגעתם בגישור ?

ההסכמות, ינוסחו להסכם משפטי ברור ונהיר שתוכלו ליישמו במידת ויעלה הצורך.

ההסכם ינוסח ע"י מגשר פיוס שהינו עו"ד בדיני משפחה ובעל ניסיון רב בניסוח הסכמי ממון והסכמי חיים משותפים. 


האם נדרש לאשר את ההסכם ?

כן,  הסכם ממון בין בני זוג נשואים או שמתכוונים להתחתן, חייבים לאשר.

את ההסכם ניתן לאשר בבית המשפט לענייני משפחה בכל שלב במערכת היחסים של בני הזוג היינו – לפני הנישואין וכן לאחריהם ( מומלץ לפני הנישואין ) .

כמו כן, ניתן לאשר הסכם ממון גם אצל נוטריון, אך זאת בכפוף לכך שההסכם אושר בטרם התחתנתם – זאת אומרת בני זוג שיש להם מועד חתונה וטרם נישאו יכולים לאשר את ההסכם אצל נוטריון, אולם לאחר מועד החתונה, ניתן לאשר רק בבית המשפט או בבית הדין הרבני.

לעומת זאת, הסכם חיים משותפים, איננו דורש אישור של ערכאה כלשהי והוא תקף מכוח דיני החוזים ואולם מומלץ שבית המשפט לענייני משפחה יאשר את ההסכם וייתן לו תוקף של פסק דין.

במידה ותרצו לאשר את ההסכם בבית המשפט לענייני משפחה או בבית הדין הרבני, מגשר פיוס עמית חיימוביץ שהינו עו"ד בגירושין ודיני משפחה ילווה אתכם.


מהם היתרונות בגישור זוגי להסכם ממון והסכם חיים משותפים ?

לגישור זוגי ישנם יתרונות רבים – נפרט כמה מהם :

1. יצירת וודאות בנוגע לנושא כה רגיש כמו כסף ורכוש.

2. קבלת החלטות ממקום רגוע וכשכל התמונה מוצגת בפניכם – להיות שלמים עם כל החלטה שתקבלו.

3. חיזוק האמון והקשר הזוגי ביניכם.

4. הזדמנות לדבר ולפתור את ענייני הרכוש, תוך יצירת דיאלוג מקדם, באווירה גישורית וחיובית כשהצד השני והמגשר מקשיבים לכם.

5. יצירת תקשורת זוגית.

6. הסכמות שינוסחו להסכם ממון ברור ונהיר.

7. חיסכון של זמן וכסף על מאבקים משפטיים בנוגע לענייני הרכוש, מדובר ביתרון משמעותי שימנע מכם בעתיד כאב וסבל רב.

8. מגשרי פיוס מלווים אתכם לכל אורך ההליך.

9. הליך קצר יחסית של מספר פגישות בלבד.

 ישנם יתרונות רבים נוספים – אין ספק שבגישור זוגי להסכם ממון והסכם חיים משותפים בפיוס, המרוויחים העיקריים זה אתם, בני הזוג.  


אתם מוזמנים לפנות אלינו לגישור זוגי בפיוס ולהסדיר את את כל ענייני הרכוש ביניכם כבר עכשיו עוד בתחילת הדרך.

חזרה לגישור זוגי >>
הוסף תגובה