כיצד מתנהל גישור זוגי לשלום בית


אתם מנהלים יחד מערכת יחסים זוגית במהלכה הקמתם משפחה, גדלתם ילדים משותפים, צברתם יחד חוויות, התמודדתם עם אתגרים והנה בחלוף מספר שנים מסיבות רבות ומגוונות, אתם מרגישים שהזוגיות שלכם נקלעה למשבר אמיתי.


במצבים שכאלה, לרוב נוצרת חוסר בהירות בנוגע להמשך דרככם יחד כבני זוג, שכן בעקבות המשבר הזוגי אתם עלולים לחוש מתוסכלים, תקועים ומרוחקים מבן או בת הזוג וללא יכולת לתקשר ולכן מעוניינים להתגרש או להיפרד, אך מה שמונע מכם אלו אילוצים כמו חוסר וודאות ובטחון כלכלי, הילדים המשותפים שלכם וסיבות נוספות.

עם זאת, גם יכול להיות שיש לכם עדיין רגשות ואתם אוהבים אחד את השניה ולמרות המצב הלא ברור – הייתם רוצים לשקם את המערכת הזוגית ולהחזיר אותה למסלול של זוגיות בריאה ומפרה.


מדובר בסיטואציה שפוקדת זוגות רבים – מצב של משבר אמיתי שחלחל אל חייהם ודורש מהם לקבל החלטות בנוגע להמשך דרכם יחד כבני זוג.


אז מה אפשר לעשות במצב כזה ואיך גישור זוגי בפיוס יעזור לכם ?  

דבר ראשון, מה שאפשר ונכון לעשות – זה פשוט ליצור בהירות בנוגע למערכת היחסים ביניכם.

לאחר שניצור בהירות בשולחן הגישור, תהיינה לכם מספר אופציות שמתוכן תוכלו לבחור בהסכמה את האופציה המתאימה והנכונה לכם ביחד כבני זוג ובאופן אישי.

היתרון הוא ברור – קבלת החלטות הרות גורל בנוגע למערכת היחסים שלכם והתא המשפחתי כשכל התמונה מוצגת לפניכם ויש לכם בהירות וחדות – תוביל להחלטה שתהיו שלמים אתה וכנראה, זו תהייה ההחלטה הכי נכונה לכם ביחד ולחוד .


כיצד אנחנו יוצרים בהירות בשולחן הגישור ?

ליצור בהירות בחיים ובמיוחד במערכת הזוגית, ניתן לעשות באמצעות שאלת שאלות תוך התמקדות בכל הרבדים של המערכת הזוגית כמו: המצב הרגשי, הגורמים למשבר ביניכם, התקשרות הזוגית, המצב הכלכלי, החלק שיש לילדים שלכם בזוגיות ועוד שאלות רבות מגוונות–  התשובות לשאלות הללו ייתנו לכם  מידע חשוב וקריטי בנוגע לזוגיות שלכם.

לעיתים, זאת הפעם הראשונה שכל אחד מבני הזוג שומע ומקשיב למה שיש לצד השני לומר בנוגע לכאב האישי שלו, הרגשות שקיימים כלפיו, לקיחת אחריות, הבעת רצונות ובקשות והלכה למעשה אט אט מגלים את עולמו של בן או בת הזוג, אולי אחרי שנים, מנקודות מבט מכילה ומכבדת.

מגשרי פיוס הנם בעלי ניסיון רב, בגישור זוגי לשלום בית והם ישאלו את השאלות המתאימות, ימקדו וישקפו לכם את המצב וייתנו לכל אחד ואחד את הבמה לדבר, לשתף ולהוציא את כל מה שרובץ לו על הלב באמצעות דיאלוג ותקשורת מקדמת.


כיצד מתנהל גישור זוגי לשלום בית  ?

לאחר שיצרנו בהירות וכל אחד מבני הזוג הביע הסכמה, המגשר יחל בגישור זוגי לשלום בית.

במסגרת גישור זוגי, כל אחד מבני זוג מדבר ומעלה את כל הנושאים שחשובים לו, שמציקים לו, שבוערים לו  תוך הקשבה מלאה מהצד השני והמגשר הזוגי – זו הזדמנות מצוינת לדבר ולשחרר את מה שרובץ על כל אחד מכם.

אנו נדבר על הנושאים שתעלו, נתמקד בהם ונתייחס אליהם תוך יצירת דיאלוג ביניכם, על מנת להבין לעומק מה הנושא האמיתי ומה עולה ממנו.

כמו כן, נדבר על אינטרסים משותפים ואישיים – כמו לדוגמא יש לכם אינטרס אישי שכל אחד יכבד את השני במיוחד מול ילדכם ומצד שני, ישנו אינטרס משותף להוות דוגמא לילדכם ולתפקד מתוך אחריות הורית – כך נדבר על יצירת תקשורת הורית מקדמת ובמידת הצורך נשלב מנחה הורים שיסייע לכם.

לאחר מכן ניצור אופציות שיובילו לגשר של הבנות שיתורגמו להסכם שלום בית ברור ונהיר לכם שתוכלו ליישמו.

הגישור הזוגי, מחזק את האמון ביניכם ויוצר בסיס למערכת זוגית שיש בה דיאלוג ותקשורת ושאפשר באמת לדבר ולפתור משברים וקשיים שמציאות החיים מזמינה לנו.

הדבר נעשה באמצעות פגישות אישיות ומשותפות, עבודה זוגית בבית ותרגול של מיומנות תקשורת, ויצירת סדר בהתנהלות הכלכלית והזוגית.


אלו נושאים עולים בגישור זוגי ובאים לידי ביטוי בהסכם שלום בית  ?

הסכם שלום בית, זה הסכם שמותאם אליכם בני הזוג,  הוא נועד להסדיר את המערכת הזוגית ביניכם, לחזק את האמון וליצור קרקע פורייה לזוגיות בריאה ומפרה.

כל סעיף שעליו הסכמתם ייכנס להסכם שלום בית וניתן כמובן להיות יצירתיים תוך העלאת פתרונות שתוכלו ליישם בחיי היומיום – ישנם מגוון נושאים שיכולים לעלות במסגרת ההסכם, למשל :

1. הפעולות שתעשו על מנת לשקם את מערכת היחסים ביניכם כמו, פנייה לטיפול זוגי ופרק הזמן שיימשך הטיפול .

2. אופן ניהול כלכלת הבית לרבות, ההוצאות השוטפות, הכנסות שלכם ואף לעתים במידה ותהיינה הסכמה, איש מקצוע שילווה אותם בהתנהלותם הכלכלית בבית.

3. אופן ניהול הרכוש המשותף כמו חשבונות בנק, השקעות וכיו"ב. חשוב לשים דגש ליצירת אמון ושקיפות מלאה ביניכם.

4. חלוקת מטלות הבית וכן גידול הילדים המשותפים. לדוגמא – באיזה ימים כל אחד מכם לוקח ומחזיר את הילדים ממוסדות החינוך .

5. באיזו תדירות ומתי תצאו לבילוי משותף על מנת ליצור זמן איכות ביניכם .

 כפי שניתן לראות, ניתן לעלות על שולחן הגישור, כל נושא שדורש התייחסות או שיכול לקדם אתכם, זה הזמן לדבר על כל העניינים בפתיחות, בשיתוף ומתוך רצון כן ואמיתי למצוא פתרונות שיסייעו לכם.


מה עושים עם ההסכמות אליהם נגיע בגישור זוגי לשלום בית ?

ההסכמות אליהם הגעתם בגישור, ינוסחו להסכם משפטי ואישי ברור ונהיר שתוכלו ליישמו בחיי היומיום.

ההסכם ינוסח ע"י מגשר פיוס עמית חיימוביץ שהינו עו"ד ובעל ניסיון רב בעריכת הסכמי שלום בית.


מה היתרונות בגישור זוגי לשלום בית ?

לגישור זוגי לשלום בית ישנם יתרונות רבים – נפרט כמה מהם :

1. יצירת בהירות בנוגע למערכת היחסים ביניכם.

2. קבלת החלטות ממקום רגוע וכשכל התמונה מוצגת בפניכם – להיות שלמים עם כל החלטה שתקבלו.

3. סוף סוך אפשר לדבר על כל מה שמפריע ויושב לכם על הלב, באווירה גישורית וחיובית כשהצד השני והמגשר מקשיבים לכם.

4. אפשרות לתת הזדמנות נוספת למערכת היחסים וחיזוק האמון ביניכם.

5. יצירת תקשורת זוגית והורית.

6. שילוב של טיפול זוגי עם גישור זוגי.

7. ניתן לשלב הסכם שלום בית לחילופין גירושין.

8. הסכמות שינוסחו להסכם משפטי ואישי ברור ונהיר.

9. חיסכון של זמן וכסף.

10. הילדים שלכם מרווחים הורים שיש ביניהם תקשורת הורית בריאה ואפשרות לשקם את הקשר ולהימנע מפירוק התא המשפחתי.

11. מגשרי פיוס מלווים אתכם לכל אורך ההליך.

12. הליך קצר יחסית של מספר פגישות בלבד.

 ישנם יתרונות רבים נוספים – אין ספק שבגישור זוגי לשלום בית בפיוס, המרוויחים העיקריים זה הילדים שלכם ואתם.

חזרה לגישור זוגי >>
הוסף תגובה