כמה זמן ייקח לכם עד שתגיעו להסכם בגישור גירושין בפיוס?

כמה זמן ייקח עד שתגיעו להסכם בגישור גירושין

תחשבו על זה, ניהול הליכים בערכאות המשפטיות עלול לקחת בין מספר חודשים במקרה הטוב ועד מספר שנים, כן כן ישנם מקרים שההליכים המשפטיים לוקחים פרק זמן מאוד ארוך במהלכו, בני הזוג נמצאים במתח מתמיד ובחוסר וודאות כשכולם נפגעים במיוחד הילדים.

בגישור גירושין בפיוס, פרק הזמן הוא הרבה יותר קצר כאשר הדבר החשוב ביותר, שמשך זמן הוא בשליטה שלכם, זאת אומרת אתם, אלו שתקבעו כמה זמן זה ייקח.


על מנת לדעת כמה זמן ייקחו פגישות הגישור שלכם, יש לחלק את הגורמים המשפיעים לשני פרמטרים עיקריים:

מספר הפגישות שיידרשו – בדרך כלל, על מנת להגיע להסכם גירושין מוסכם, נדרשות בין שתיים לעד חמש פגישות גישור ובמקרים חריגים אף יותר, אך מספר הפגישות שציינו הן השכיחות ביותר.

ניתן יהיה לקבוע את מספר פגישות הגישור, בהתאם לקצב ההתקדמות שלכם, זאת אומרת עד כמה יש ביניכם פערים בנושאי הליבה כמו מזונות, משמורת וזמני שהות וחלוקת רכוש ועד כמה אתם קרובים להבנות בנושאים הללו.

מגשר הגירושין שלכם, אמור לזהות כבר בפגישה הראשונה או לכל המאוחר בפגישה השנייה, את הנושאים המרכזיים שבמחלוקות ועד כמה יש ביניכם פערים.

מגשר בעל ניסיון ידע גם להעריך, כמה פגישות יידרשו על מנת להגיע להסכם ולהתחיל להוביל להבנות בנושאים שהפערים קטנים, על מנת להניע את התהליך וליצור אווירה של הסכמות.

חשוב מאוד לשים לב שמגשר הגירושין לא מושך זמן מיותר, מדובר בהליך מאוד רגיש לכל הצדדים ולכן יש חשיבות להניע את התהליך ולהגיע להסכם בפרק זמן קצר יחסית, אך כמובן שלא יבוא על חשבון אף אחד מהצדדים.


פרק הזמן שיעבור בין כל פגישה לפגישה – משך הזמן בין פגישת גישור אחת לשנייה, הוא פרמטר מאוד דינאמי ומשמעותי והוא מושפע משני דברים עיקריים.

דבר ראשון, אלו גורמים אובייקטיביים, לדוגמה אם צריך לפנות לאנשי מקצוע על מנת לקבל חוות דעת מקצועית בנוגע לזכויות שצבר כל אחד או לקבל הערכת שמאי בעניין שווי הדירה. כמו כן ישנם מקרים לא צפויים, כמו שאחד מבני הזוג נדרש לצאת לנסיעה דחופה לחו"ל לרגל עבודה, או שאחד מהם לא מרגיש טוב וכיו"ב.

דבר שני שהוא יותר שכיח, זה פרק זמן שלוקח לכל אחד מבני הזוג להכיל את המידע וההבנות אליהם הגיעו בפגישות הגישור. אופן קבלת ההחלטות הוא שונה ולאחד נדרשים כמה ימים ולאילו לשני שבוע  – שבועיים ואף יותר.

חשוב להבין, שישנם מקרים שרק לאחר פגישות הגישור, בני הזוג מתחילים להפנים ולחשוב על מה שעלה בגישור ואז מתחיל אצלם תהליך פנימי של בדיקה עצמי, הטמעה וקבלת החלטות.

חשוב מאוד לשים לב, שפרק הזמן בין פגישה לפגישה לא יארך יותר מידי, שכן הדבר עלול לגרום להפסקה ארוכה בגישור שתפגע במומנטום וכן להרגשת חוסר וודאות שיכולה להוביל במקרים חריגים להפסקתו המוחלטת.

לכן חשוב לתת לצדדים את הזמן הנדרש לקבלת החלטות ובד בבד להגביל את זה בפרק זמן מוגדר, ניתן לעשות זאת בפגישות הגישור עצמן, תוך שהמגשר ישאל כל אחד מבני הזוג, כמה זמן דרוש להם לקבל החלטות ובהתאם לזה תקבע פגישת הגישור הבאה.

אצלנו בפיוס, כאשר אנחנו נותנים לכל אחד מבני הזוג את טיוטת הסכם הגירושין, ניתן לכל אחד מהם שבוע עד שבועיים לעיתים גם שלושה שבועות, על מנת לעיין בו לעומק, לקבל ייעוץ אם הם מעוניינים בכך ובכלל ליצור מצב שכל אחד מבני הזוג הבין את הסכם הגירושין ויש לו את הזמן הדרוש לרשום הערות ותיקונים שהוא רואה לנכון ובסופו של יום לחתום עליו. 

מגשר גירושין רגיש ומיומן יצור מסגרת שבה, מצד אחד יהיה לכל אחד את מרחב הזמן לקבל החלטות ממקום רגוע ושקול, ומצד שני, יתווה גבולות זמן, שלא ימסמסו את הגישור ולא יגרמו לאיבוד המומנטום.


שני הפרמטרים שציינו הם אלו שיקבעו כמה זמן יארך הגישור שלכם, כאשר חשוב להבין שלכל גישור גירושין בין בני זוג, יש את הקצב והאווירה שלו ולעיתים הגישור ייקח חודש ימים בלבד ובמקרים אחרים חודשיים, שלושה ואולי מעבר, אך לרוב אלו פרקי הזמן.

מה שחשוב באמת, זה שפרק הזמן הוא בשליטה שלכם ואתם תקבעו כמה זמן ייקח הגישור שלכם.  

אצלנו בפיוס, אנחנו עם היד על הדופק ושמים דגש למשך הזמן שייקח הגישור תוך שמצד אחד מגשר הגירושין שלכם, עמית חיימוביץ, יעשה את המיטב על מנת ליצור מומנטום שיוביל להבנות, ומצד שני ייצור איזון רגשי כך שתקבלו החלטות, ללא לחץ במרחב הזמן שנכון לכם.


אתם מוזמנים להתקשר למגשר ועו"ד עמית חיימוביץ, ולהתחיל כבר עכשיו לחסוך זמן לעשות צעד ראשון לגישור.

חזרה לעל הליך הגישור >>
הוסף תגובה