להתחיל בגישור גירושין על מנת לצאת לידי חובה – חלק חמישי

לב על דף נייר לבן מונח בשולחן הגישור גירושין

פגישת גישור הגירושין של בועז וקרן החלה כשהמתח היה מורגש בשולחן הגישור.

בועז הביע את האכזבה שלו מכך שקרן הגישה בקשה ליישוב סכסוך ובצעד הזה הצהירה שהיא לא מעוניינת לשקם את הנישואין שלהם והיא מעוניינת בגירושין.

קרן אמרה, שאכן היא מעוניינת בגירושין והיא רוצה לסיים את מערכת היחסים ביניהם במסגרת גישור תוך שהיא מקווה שיהיה ניתן להגיע להסכם גירושין.

אך כאן לא הסתיימו הדברים ובועז אמר לקרן שגם הוא התייעץ עם עורך דין בגירושין והוא לא מוכן שיחרף מעליו האיום שאם הגישור לא יצליח היא תוכל להגיש תביעות בבית המשפט לענייני משפחה ויהיה לה יתרון עליו, ולכן כתנאי להמשך הגישור הוא דרש שקרן תסיר את הבקשה ליישוב סכסוך.

קרן בתגובה סירבה באופן נחרץ ואמרה שוב שהיא מעוניינת לסיים את הגירושין ביניהם בדרכי שלום ובפיוס, עם זאת היא לא מוכנה לתנאי ואם הוא עומד עליו אז עדיף להודיע למגשר, עמית חיימוביץ, כבר עכשיו על סיום הגישור שכן אין טעם לבזבז את הזמן של כולם.


בועז שתק לכמה רגעים תוך שניתן היה לראות את חוסר הנוחות שבו הוא נמצא,  ” בסדר גמור " הוא אמר, " אם זה מה שאת רוצה אז נתחיל בגישור ונראה בכלל אם יש על מנת לדבר. "

" בועז וקרן, אני מבין את המצב שבו אתם נמצאים ובהחלט ניתן ברגעים אלו לסיים את הגישור ואולי תעשו חושבים עם עצמכם.

אני אומר את הדברים מכיוון שאם אתה רוצה להתחיל בגישור, על מנת לצאת לידי חובה ולבדוק את השטח, זו עלול ליצור מצב בעייתי, שבו כביכול ניסיתם גישור  אבל לא באמת ניסיתם.

לגישור צריך להגיע כשיש פתיחות להידברות, כשמבינים שעלולים להיות פערים וכל הצדדים עושים מאמצים אמיתיים על מנת לגשר עליהם, כשבאים מתוך מקום של לצאת לידי חובה, זה גם יראה כך ובאמת חבל שהגישור לא יצליח בגלל שקרן לא עמדה בתנאי שהצבת ואתה מוכן לנסות לראות לאן הרוח נושבת ומשם להחליט, הרי ברור לך שזה עלול להתפוצץ בכל רגע. "


" כן אני מבין  עמית ", אמר בועז,  "  אתה יודע לא מספיק שהיא הפסיקה את ניסיון לשקם את הזוגיות שלנו בלי לומר מילה מאחורי הגב, אלא היא גם עשתה זאת בדרך של הגשת בקשה לבית המשפט, אני מרגיש כאילו הכניסו לי סכין מאחורי הגב, והיא עדיין לא מבינה עד כמה אני פגוע מהדרך שהיא בחרה לנקוט, חד משמעית, היא גרמה למצב הזה  – שהיא תישא בתוצאות. "

" בועז, אני בהחלט מבין את המקום שאתה נמצא בו ויכול להיות שהיה ניתן לנהוג בדרך אחרת, עם זאת תשאל את עצמך, האם באמת רק קרן תישא בתוצאות אם תגיעו למאבקים משפטיים ? אני מאמין שאתה מבין היטב ששניכם תישאו בתוצאות, שניכם עלולים להינזק מכך, ובמיוחד הילדים המשותפים שלכם שאתם כל כך אוהבים וקשורים אליהם.

אני תמיד אומר בסופו של יום בבית משפט לענייני משפחה, אין באמת מנצחים, זו לא תביעה אזרחית שבה זכית בכסף או לא, זה המשפחה, זה החיים שלכם שבו מעורבים האנשים הכי קרובים אליכם. לכן בתוצאות שניכם תישאו והשאלה אם בזה אתה מעוניין ?

אני יכול בהחלט להבין אותך שוב, אני לא במקומך, אני כן יכול לומר שאם אתה באמת רוצה לסיים את ההליך במסגרת גישור וזה בהחלט אפשרי, אז צריך לבוא ממקום חיובי ופתוח לדיאלוג.

אם אתה רוצה לחשוב על זה,  אפשר לקחת הפסקה של חצי שעה, תתייעץ, תחשוב עם עצמך ולאחר מכן  תחזור עם תשובה שאתה שלם איתה. "

 "אוקיי " אמר בועז, " ניקח הפסקה. "


לחצו כאן לדעת מה החליט בועז אחרי ההפסקה…

חזרה לבלוגישור >>
הוסף תגובה