חומות של תקווה

חומות של תקווה בגישור גירושין בפיוס

כן זה קורה לא מעט פעמים, עם הזמן אנחנו בונים חומות קודם כל בתוך עצמנו ולאחר מכן במערכות היחסים שלנו, חומות שמובילות לעיתים לפרידה וגירושין, עם זאת החומות הללו יכולות ללמד אותנו לא מעט על עצמנו ולהיות גם לחומות של תקווה.


ישנם מגוון חומות שאנו בונים בתוכנו:

חומות הגנה – שיכולות לקום בשל העובדה שנפגענו ואנחנו מעוניינים להגן על עצמנו מפני פגיעות נוספות.

חומות של תסכול – שקמות להן אט אט כשיש פער בין מה שהיינו רוצים למציאות אותה אנחנו חיים.

חומות של כעס – שהבסיס שלה זה חוסר קבלה של מציאות חיינו ובאמצעות הכעס אנחנו יורים לכל כיוון את הזעם שבתוכנו בתקווה שמשהו ישתנה כשלעיתים הוא פוגע באנשים הכי קרובים לנו – בן או בת הזוג וגם בילדינו.

חומות של ייאוש – כשאנחנו מנסים, או לפחות כך חושבים, לשנות שוב ושוב, אך שום שינוי לא נראה באופק והייאוש כבר כאן.

חומות של עצבות – של השלמה עם המצב שמוביל לכניעות ועצבות שמחלחלת בתוכנו.

עם חומות הגנה ותסכול, חומות של כעס, ייאוש ועצבות –  קמה לה החומה הגבוהה ביותר, חומה של בדידות, כשאתם מרגישים בתוך עצמכם בעיקר בודדים.

כשאנחנו בונים את החומות הללו בתוכנו ומשם לבני הזוג שלנו, לילדינו, למשפחה ולחברים, אנחנו משלמים מחירים יקרים שגורמים לתחושות קשות ובעיקר לתחושת נפרדות עם עצמנו ועם הסביבה.


האם זה חייב להיות כך ?

כמובן שלא, אפשר אחרת, לא רק שאפשר אחרת, תתפלאו לדעת עד כמה זה נמצא ממש בהישג יד ומול העיניים שלכם.

לא משנה באיזו מציאות אתם חיים, לפתוח שער בתוך החומות ולהביא חיים של קבלה, של שיתוף וחיבור, זה מסוג הדברים שמתחיל בהחלטה אמיצה להתחיל לעבוד על עצמנו, לא בכאילו, אלא עבודה אמיתית שנובעת מבפנים.

עבודה קודם כל על עצמנו, להתחיל להבין בכלל מי אנחנו, איך אנחנו פועלים, למה  יש בנו כעס, תסכול וייאוש והאם באמת עשינו עבודה או שזה היה רק למראית עין.

השאלה האמיתית היא – האם אנחנו מוכנים ורוצים, באמת רוצים, לצאת מאזור הנוחות המפתה אך באותה נשימה גם הכואב ובוחרים להתחיל לעשות צעד להכיר את עצמנו ממקום בריא ואמיץ וליצור מציאות שנוכל להסתכל לה בעיניים ולאהוב אותה באותה נשימה.

כן זה מתחיל מהחלטה שאנחנו מתכוונים לעמוד מאחוריה.


 זה רק נראה לא מציאותי

ישנם אנשים שקוראים את הדברים הללו ואומרים לעצמם, טוב זה נשמע טוב כשקוראים את זה אבל במציאות החיים שלי, זה נראה בלתי אפשרי ומעבר לכך אני כרגע חווה כעס ותסכול, אז מה כל המילים האלה שוות.

שינוי של מציאות חיים, לא מתרחשת בין רגע, זה עניין של תהליך מתמיד שמגיע קודם כל מהעלאת מידע מתוך התת מודע שלנו לעבר המודע.

התהליך הראשוני הוא הבנת הבעיה לאבחן אותה באופן מדויק – בצעד הזה עשינו כבר את מחצית הדרך בהתמודדות איתה לקראת שינוי אמיתי ובריא של המצב.

ישנם מגוון רחב של כלים מעולם האימון והפסיכולוגיה וגם מעולם הגישור, שיכול להביא אתכם לקראת שינוי חיובי במציאות חייכם.

גישור איננו טיפול או אימון, זהו הליך מקדם שיכול לסייע לכם, שכן עצם האפשרות שתוכלו לבדוק האם אתם באמת מעוניינים בגירושין או בשלום בית וכן להגיע להבנות שיביאו לידי ביטוי בהסכם גירושין מוסכם או בהסכם שלום בית, כבר פותח דלת לשינוי, שהרי סוף סוף אתם מתמודדים עם מציאות חייכם ולא ממקום של מלחמות ומאבקים. 

אין ספק שזה יתרון משמעותי שלמגשר הגירושין יהיה ניסיון וידע מעולם האימון ואפילו הפסיכולוגיה שכן זה יכול לסייע להצלחת הגישור ולבנות גשר בין החומות.


איך חומות שבנינו רלוונטי לגישור גירושין ?

לא רק שזה  קשור לעיתים זה חלק בלתי נפרד מהליך הגישור.

אצלנו בפיוס, אנחנו מודעים לעובדה שכל אחד מהצדדים מגיע עם חומות משלו שבנה, בעוד ישנם מקרים שבני הזוג לא מחליפים ביניהם אפילו מילה והמתח באוויר עולה עד שניתן להרגיש אותו.

בגישור גירושין, אנחנו מתחילים ליצור גשר בין החומות שבניתם, ניתן לעשות זאת גם כשכל אחד מבוצר בעמדות שלו ובתוך החומה שבנה.

אם תחשבו על זה, בסופו של דבר רוב האנשים לא רוצים להיות במאבק או לנהל מלחמות, הם רוצים להיות מאחורי הסכסוך בזמן הקצר ביותר תוך שמירה על האינטרסים שחשובים להם.

מצב נתון זה כבר מסייע לכם לבנות גשר ביניכם, שהרי ברור שכדי להסכם גירושין, צריך גם את בן או בת הזוג שכרגע אנחנו אולי כועסים עליו או שיש לנו רגשות שלילים ולמרות זאת אנחנו בוחרים לפתוח שער ולהתחיל להקשיב למה שיש לו או לה לומר, ללמוד מה הבקשות של הצד השני ומשם לבדוק את עצמנו, עד כמה אנחנו מוכנים לבוא אחד לקראת השני על מנת להגיע להבנות.

אתם עושים את כל זה כאשר ישנו מגשר גירושין שמכוון ויוצר יחד אתכם את הגשר שעליו תוכלו לדרוך ויאפשר לכם להכיר את עולמו הפנימי של הצד השני בתוך החומות, דבר שבספק היה מתאפשר בבית המשפט, באזור המלחמה.

מעבר לכך, המגשר גם יעזור לכם ליצור פתרונות שכן אחרי שבקרתם מבעד לחומות הגיע הזמן לתרגם את זה להסכמות ברורות ביניכם שייתנו מענה לאינטרסים שלכם באמצעות הסכם גירושין ברור והוגן.

ישנם מקרים שאחרי שבני הזוג בנו גשר מבעד לחומות, הם מגלים שישנה עדיין אהבה ביניהם ונפתח שער לשלום בית ושיקום הזוגיות וחיי המשפחה.


 חומות של תקווה

אני זוכר את הסרט משנת 1994 שנקרא " חומות של תקווה ", הוא מספר את סיפורם של שני אסירים, אנדי שהיה בנקאי צעיר ורד שחי את רוב חייו בכלא, שמוצאים אחד את השני ומשם בונים יחד, קשר חברי אמיץ שעוזר להם להכיר את עצמם ואחד את השני ובסופו של דבר לאחר שכל אחד בדרכו שלו משתחרר מהכלא, הם לומדים בהתבוננות מהצד שחומות הכלא הם בעצם חומות של תקווה שעזרו להם להכיר את עצמם יותר טוב ולאחר שהשתחררו מהם החלו לחיות את החיים עליהם חלמו.

חזרה לבלוגישור >>
הוסף תגובה