מידע חשוב ומקדם לפני שמתחילים בגישור גירושין

לעשות צעד אמיתי ולהתחיל בגישור גירושין בפיוס

כשעלינו לקבל החלטות הרות גורל כמו גירושין ופרידה, החלטות שישפיעו על חיינו כאן ועכשיו וגם בשנים הקרובות, עולים חששות, התלבטויות ובמיוחד תחושת חוסר וודאות שאליה נלוות שאלות כמו: מה יהיה?  איך אסתדר? לאיזה הבנות נגיע? כיצד הדבר ישפיע על חיי ועל ילדינו? כאשר לרוב אנו רוצים שהליך הגירושין כבר יהיה מאחורינו ושכל אחד ימשיך קדימה, לקראת דף חדש בחייו.


במידה ואתם מעוניינים להתגרש בטרם נפתחו הליכי גירושין או שאתם מנהלים הליכי גירושין בערכאות המשפטיות, התשובות לשאלות הבאות, ייתנו לכם מענה למה נכון לכם להתגרש במסגרת הליכי גישור גירושין בפיוס.


האם נכון לי להתגרש, באמצעות גישור גירושין בפיוס או עדיף לפתוח בהליכים משפטיים ?

השאלה המרכזית שעולה לעיתים קרובות היא כיצד כדי להתגרש – האם באמצעות פניה לעו"ד בגירושין ודיני משפחה ופתיחת הליכים משפטיים או עדיף להגיע להבנות ללא מעורבות של בתי המשפט, אלא בדרך של ישיבה משותפת עם הצד השני בשולחן הגישור ובסיועו של מגשר גירושין מיומן ובעל יכולות לנהל הליכים רגישים ומורכבים, להוביל אתכם להבנות משותפות בהליך שיפחית באופן ניכר לכם ולילדכם לחצים נפשיים, יחסוך לכם עלויות כספיות שיכולות להגיע לסכומי עתק וכמובן זמן יקר.

כאשר מציגים בפניכם את היתרונות של הליך הגישור אל מול ניהול הליכים משפטיים, התשובה היא ברורה – גירושין בהסכמה באמצעות הליכי גישור זו הדרך הנכונה, לכם – הצדדים עצמם וגם לילדכם.


אם התשובה כל כך ברורה, אז מדוע עדיין ישנם אנשים שפונים לערכאות המשפטיות בהליכי גירושין ?

כפי שהסברנו, מדובר בסיטואציה מורכבת ורגישה, שהרי בלא מעט מקרים הורגלנו לחשוב במושגים של מלחמה ובעקבות כך גם השאלות שאנו שואלים הנן ממוקדות מאבקים – כמו מי יעשה את הצעד הראשון ? מה יקרה אם לא אפתח בהליכים לפני הצד השני ? כיצד אנו עלולים להיפגע ? כיצד אשיג יותר הישגים ? כיצד ניתן ללחוץ על הצד השני במטרה להשיג כמה שיותר ?

אלו שאלות שמובילות אותנו מהר מאוד לפנות לעו"ד בגירושין ולפתוח בהליכים משפטיים, שהרי חוסר הוודאות והחשש מהצפוי לנו עלול לגרום לנו בלית ברירה לפתוח במלחמה שלרוב היא מיותרת.

עצרו לרגע, קחו נשימה עמוקה וחישבו מה באמת נכון לכם, האם מאבק משפטי או יישוב הסכסוך באמצעות הידברות והבנה, שכן  פתיחת אופציה של הגעה להבנות בדרכי שלום, תוביל אליו את המיקוד ובעקבות כך השאלות יהיו מכוונות פתרון –  תשאלו את עצמכם את השאלות הבאות  – כיצד ניתן להתגרש בדרך של הבנה ושיתוף ? האם יש לי פרטנר לנהל עמו הליכי גישור ובמידה ולא כיצד ניתן להוביל אותו לשם? מהם האינטרסים משותפים שלנו ( לדוגמא ילדים משותפים, סיום מהיר של ההליכים וכיו"ב)  ? כיצד ניתן למצוא את הדרך הנכונה לפתרון שיועיל לשני הצדדים ?

שימו לב הסיטואציה היא אותה סיטואציה, אתם לפני החלטה להתגרש או במהלך ניהול הליכי גירושין בערכאות המשפטיות, רק שהפעם אתם ממוקדים לפתור את הסכסוך בהבנה ובדרכי שלום וכנראה תבחרו באופציה המועדפת שהיא הליכי גישור גירושין בפיוס.


הכל טוב ויפה אבל עדיין עלינו לשמור על עצמנו במהלך הליכי גישור בפיוס, איך עושים זאת ?

קודם כל חשוב לדעת באיזו סיטואציה אתם נמצאים האם טרם נפתחו הליכים משפטיים או שמא אתם בעיצומו של ההליך המשפטי – בכל מצב, יהיה נכון לעצור רגע ולעשות חושבים, כיצד ניתן לפתור את ההליך באמצעות הליכי גישור או לפחות למצות את האופציה הזו שברוב המקרים מובילה להבנות ולסיום הסכסוך ביניכם .

אם טרם פתחתם בהליכים משפטיים ואתם עדיין שוקלים כיצד להתגרש, אנו מזמינים אתכם להתקשר לפיוס ולדבר עם עו"ד ומגשר עמית חיימוביץ שיישאל אתכם מספר שאלות חשובות ויבדוק האם המקרה שלכם מתאים לגישור גירושין וכיצד ניתן להתקדם לגישור בפיוס .

במידה וכבר נפתחו הליכים משפטיים או שאתם בעיצומו של ההליך המשפטי, ניתן להציע לצד השני באמצעות עורך הדין שלכם או לפנות אליו ישירות במידה ויש ביניכם תקשורת, ולהציע לו לנסות לפתור את ההליך ע"י הליכי גישור בפיוס.

כמו כן, ישנם מקרים שבית המשפט כבר בדיון הראשון יציע לכם לפנות להליכי גישור ויבהיר לכם שזו הדרך המועדפת. במקרה שכזה ניתן להקפיא את כל ההליכים כאשר כל אחד מבני הזוג,  מסכים להימנע מפעולות חד צדדיות וההקפאה מקבלת גם תוקף משפטי וכך אתם מאפשרים לתת סיכוי אמיתי להליכי הגישור כאשר מניסיוננו בפיוס, ישנו סיכוי גדול שתגיעו להסכם המיוחל וכל שנותר יהיה, זה רק לאשרו בערכאות המשפטיות.

חשוב להדגיש שבמידה וישנה הסכמה הדדית לפתרון הסכסוך באמצעות הליכי גישור בפיוס, אנו נחתום על הסכם גישור ו/או מסמך שמחייב אתכם, לא לפתוח בהליכים משפטיים ולהימנע מנקיטת פעולות חד צדדיות כל עוד הליך הגישור מתנהל.

חשוב לדעת עו"ד ומגשר עמית חיימוביץ הינו מייסד פיוס ובעל ניסיון רב בתור עו"ד ומגשר בגירושין ודיני משפחה ובעזרת מספר שאלות חשובות, יוכל לסייע לכם לקבל את ההחלטה שהכי נכונה לכל אחד ואחת מכם.


האם כדי לפנות לעו"ד בטרם פנינו להליכי גישור גירושין בפיוס ?

השאלה לאיזו מטרה, שכן קודם כל בפיוס ישנו מגשר שהינו גם עו"ד בעל ניסיון רב בתחום גירושין ודיני משפחה, כך שבמסגרת הליכי הגישור אתם תקבלו מידע משפטי מקיף בנוגע לתיק הגירושין שלכם.

מעבר לכך, לאחר שתגיעו להבנות שינוסחו להסכם ע"י עו"ד ומגשר בגירושין ודיני משפחה, אתם תמיד יכולים לפנות לעורך דין מטעמכם לקבל חוות דעת בנוגע לטיוטת הסכם הגירושין ולהגיע לגישור עם הערות ותיקונים ובשולחן הגישור נעלה את כל השאלות, התיקונים, הערות והסוגיות שחשובות לכם.

חשוב להבין, פנייה לעו"ד על מנת לקבל חוות דעת בנוגע למצבכם המשפטי בטרם החל הגישור ובמהלכו הינה לגיטימית, השאלה היא מתי והאם זה באמת נכון לכם, אחת כמה וכמה שקרוב לוודאי שבמסגרת הליכי הגישור בפיוס תקבלו את כל המידע הדרוש בנוגע לתיק שלכם על מנת לקבל החלטות.

במידה והחלטתם לפנות לעורך דין בגירושין בטרם החלו הליכי הגישור או במהלכם ואתם חשים שבמסגרת הפגישה עמו מתחיל להתעורר בכם יצר המלחמה ולעיתים גם הנקם, תוך הבטחות להגיע להישגים כאלה ואחרים, עליכם לשקול זאת בזהירות רבה.


מניסיוננו ההבנות שאליהם תגיעו בהסכם גירושין בהסכמה, יהיו ההבנות שהכי נכונות ומתאימות לכם ולילדיכם, כאשר חשוב לזכור שאתם מחליטים כיצד יראה ההסכם ולא השופט, בעוד ההשלכות של פתיחת הליכי מלחמה עלולות להיות כואבות במיוחד, שכן השופט הוא זה שמחליט במקומכם, קיים חוסר וודאות בנוגע לכיצד יראה פסק הדין שלכם, אתם תהיו נתונים ללחצים נפשיים לא פשוטים, אולי נראה שמדובר בצעד הקל ביותר, אך המחיר שאתם עלולים לשלם יהיה יקר לכל אחד מכם, תרתי משמע.

חזרה לגישור גירושין >>
הוסף תגובה