מתי ואם בכלל, נדרש ייצוג של עו"ד מטעמכם בהליך הגישור

באלו מקרים כדי להביא אתכם עו"ד לגישור

במקרים של גירושין וסכסוכי משפחה, עולים נושאים רבים שיש להם השפעה על חייכם בעתיד הקרוב והיותר רחוק ולכן במידה והייתם פונים לערכאות המשפטיות כמו בית המשפט לענייני משפחה או בית הדין הרבני, קרוב לוודאי שהייתם פונים לעו"ד שייצג אתכם מול הצד השני.

עם זאת, מה קורה כשאתם מעוניינים להסדיר את המחלוקות ביניכם מחוץ לכותלי בית המשפט באמצעות הליכי גישור, האם גם הפעם נדרש ייצוג של עו"ד מטעמכם או עדיף שכל אחד ממכם יגיע להליך הגישור ללא ייצוג ?


באופן כללי, עדיף לנהל את הליכי הגישור ללא נוכחות עורכי דין, אולם ישנם מקרים שבהם עליכם לשקול צירוף עורך דין מטעמכם שילווה אתכם בהליך ולשם כך כדי לבדוק את הנקודות הבאות :


1. האם המגשר הנו גם עו"ד בתחום גירושין ודיני משפחהחושב לברר בטרם תחילת ההליך, האם המגשר הנו גם עו"ד בתחום נשוא הגישור, שכן אומנם הוא איננו מייצג אתכם או נותן לכם ייעוץ, אך העובדה שהינו עו"ד בגירושין ודיני משפחה תסייע לכם להרגיש בטוחים ומעבר לכך תקבלו ממנו מידע משפטי חשוב מאוד שנוגע אליכם ישירות.

כמו כן, מגשר שהוא גם עו"ד בתחום יידע לכוון אתכם בצורה נבונה בהליך ואף ישקף וישאל אתכם האם אתם מבינים את ההשלכות וכן במקרים קיצוניים יציג את הנזקים שעלולים להיגרם לבן או בת הזוג.

אצלנו בפיוס מגשר ועו"ד עמית חיימוביץ יהיה המגשר שלכם וייתן לכם מידע משפטי מעודכן בנוגע לתיק הגירושין האישי שלכם. 


 2. האם עו"ד יכול לסייע לכם או להפריע להליך תשאלו את עצמכם למה אתם באמת מעוניינים בעו"ד שייצג אתכם בהליך, שכן במידה ואתם מעוניינים בעו"ד על מנת לעשות שרירים על הצד השני, כנראה שהדבר יכול להזיק לגישור, מנגד במידה וזה נובע מסיבה מוצדקת וצירוף עו"ד מטעמכם יסייע ויקדם את ההליך ותרגישו יותר בנוח ובטוחים אז אולי כדי לשקול זאת.

בכל מקרה, תוכלו לקבל חוות דעת של עו"ד מטעמכם לגבי ההסכם המתגבש אם במהלך הגישור ואם לאחר שיש בידיכם טיוטת הסכם.

בפיוס אנו נותנים את פרק הזמן הדרוש על מנת שתעברו על ההסכם ותקבלו חוות דעת של עו"ד מטעמכם, חשוב לנו וזה חלק בלתי נפרד מהליכי גישור גירושין בפיוס, שתחתמו על הסכם שהבנתם מרצון חופשי. 


3. האם אתם מרגישים חלשים באופן קיצוני מול הצד השני  מדובר בנקודה חשובה מאוד, שכן במידה ואחד הצדדים מרגיש חלש מול הצד השני וקיים חשש שלא ירגיש בנוח לדבר באופן חופשי בשולחן הגישור ולא יעלה את כל הנושאים החשובים לו, תוך שהוא עלול להימנע בכל מחיר מעימותים עם הצד השני ואף יסכים לתנאיו גם אם מדובר בתנאים שיפגעו בו בעתיד באופן ישיר – הדבר מעלה נורת אזהרה ועליכם לשקול להגיע עם עו"ד מטעמכם.

חשוב לדעת שבהליך הגישור ישנם פתרונות גם למקרים שכאלה, כמו פיצול פגישות הגישור לפגישות פרטיות שבמסגרתן כל אחד מהצדדים יוכל לדבר בחופשיות וללא חשש תוך שמירה על סודיות המידע שמקבל המגשר.

מדובר במצבים קיצוניים בלבד שבהם הצד השני הנו מוחלש עד כדי כך שהוא עלול להינזק, מגשר מיומן ישים לב לכך ולכן יהא עליו לשקול את האפשרות להציע לצדדים להגיע לפגישות הגישור עם עו"ד או לקחת ייצוג של עו"ד שילווה את בן או בת הזוג לכל אורך ההליך. 

מעבר לכך, בכל אחד משלבי הגישור תוכלו לקבל ייעוץ ע"י עורך-דין מטעמכם בנוגע לזכויותיכם ומצבכם המשפטי.


אלו שלוש נקודות חשובות שאתם צריכים לשקול בטרם צרוף עו"ד מטעמכם לגישור ובכל מקרה אצלנו בפיוס גם במהלך הגישור וגם לאחר הגעה להסכם שמנוסח ע"י מגשר שהוא עו"ד בגירושין ודיני משפחה, אנו כאמור נעלה בפניכם את האפשרות לקבל לייעוץ מקצועי אצל עו"ד מטעמכם, על מנת שתקבלו חוות דעת על ההסכם שמתגבש או על נושאים שעולים במהלך הגישור.

חזרה לבלוגישור >>
הוסף תגובה