מה מאפשר להגיע להבנות בשולחן הגישור בפיוס

לשלב ידיים ויחד להגיע להסכמות בגישור גירושין

פתירת מחלוקות וסכסוכים באמצעות הליכי גישור הוכיחו את עצמם ויעידו על כך אחוזי ההצלחה הגבוהים, מעבר לזה יפה לראות כיצד בני זוג או קרובי משפחה מגיעים לעתים טעונים וחדורי מלחמה, משנים גישה בשולחן הגישור ונפתחים לאפשרות של פתרון מתוך הבנות שמובילות להסכם משותף – אז מה יש בשולחן הגישור שמסייע לכם להגיע להסכם? ממה בנויים הליכי הגישור? :


מגשר – כשאתם בסכסוך האחד כנגד השני שעלול להיות רווי באמוציות ורגשות, קשה מאוד ולעתים בלתי אפשרי להגיע להבנות בכוחות עצמכם ולכן בגישור ישנו מגשר שהינו אדם ניטרלי שאיננו מעורב בסכסוך ומסייע לכם להגיע להסכמות שיובלו להסכם משותף שתיישמו אותו ביום שאחרי.

המגשר מנהל את הליכי הגישור ומתייחס לכל נושאי הליבה של הסכסוך, כאשר במקביל הוא יוצר יחד אתכם שיח ודיאלוג שבו אתם נותנים ביטוי לרצונות שלכם, מקשיבים לצד השני ובונים בסיס לתקשורת שתוביל לפתרון מוסכם והוגן.

חשוב להבין, שמגשר איננו מקבל החלטות במקומכם ואין לו סמכות להכריע, אתם ורק אתם מקבלים את ההחלטות שנכונות ומתאימות לכם, כאשר המגשר באמצעות הליך הגישור מסייע ומכוון אתכם ליצור ערוץ הדברות שיוביל להבנות, תוך שהוא נותן לכם מידע משפטי מקצועי שנוגע למקרה שלכם.

בהליכי הגישור בפיוס, תמיד ייקח חלק מגשר שהינו עו"ד מקצועי בתחום גירושין ודיני משפחה, בעל ניסיון פרקטי בתחום וידע משפטי נרחב, וזאת על מנת לתת לכם את כל המידע והכלים על מנת להגיע להסכם הוגן.

בפיוס, מגשר ועו"ד עמית חיימוביץ שהינו בעל ניסיון רב בניהול הליכי גישור ורכש מיומנויות תקשורת מעולם הגישור והאימון יקשיב ויהיה רגיש לכל אחד מכם, על מנת להוביל אתכם סוף סוף להתחיל לדבר זה עם זו במטרה לפתור את הסכסוך  ביניכם.


ניתנת לכם הזדמנות להשמיע את קולכם ולהקשיב לצד השני – לרוב כשאנחנו בשיאו של סכסוך במיוחד בגירושין ומחלוקות בתוך המשפחה, אנחנו דואגים בעיקר להשמיע את עצמנו והכי חשוב לנו לצאת צודקים, כאשר בדרך אנו עלולים להיות אטומים אחד לשני והתסכול והכאב האישי רק גובר.

בגישור ניתנת לכל אחד מכם הבמה להשמיע את קולו ולדבר על כל מה שמפריע לכם לרבות, איזה אינטרסים חשובים לכם, מה הצרכים שלכם, ממה נפגעתם, מה אתם מרגישים, לעתים זו אולי הפעם הראשונה שהצד השני באמת זוכה להקשיב לכאב האישי, לצרכים ולכל מה שחשוב לכם –  שולחן הגישור בפיוס מאפשר זאת. 


אינטרסים אישים ומשותפים – לכל אחד מכם יש צרכים ואינטרסים שחשובים לו, בשולחן הגישור אנחנו מקשיבים לכם ושמים דגש לאינטרסים האישיים שלכם, אך לא רק בניגוד לסכסוך רגיל שבו כל אחד דואג לעצמו, בשולחן הגישור אנחנו גם שמים דגש לאינטרסים המשותפים ומהם בין היתר ניתן לבנות גשר של הבנות.

כך לדוגמא – יש לכם ילדים משותפים וסיום הסכסוך באמצעות הליכי גישור וללא מעורבות של ערכאות משפטיות רק יקל עליהם באופן משמעותי את משבר הגירושין – שניכם רוצים את טובת ילדכם, מדובר באינטרס משותף שבו לא רק שסיימתם את הסכסוך ללא מאבקים משפטיים ובהבנה ובכך מנעתם נזקים נפשיים לילדים שלכם, אלא בנוסף גם העברתם דוגמא אישית לילדיכם שבה טמון מסר חינוכי ראשון במעלה – לא חייבים לריב אלא ניתן לדבר ולסיים מחלוקות בדרכי שלום.

כך לדוגמא – שניכם הורים לילדים משותפים, ישנו אינטרס משותף שכל הורה יוכל לתפקד ולהביא את הורות שלו לידי ביטוי על אף הגירושין, שוב מדובר בטובת ילדיכם ומחקרים רבים מראים זאת, ולכן מדובר גם הפעם באינטרס משותף שיש לו השפעה ישירה על מזונות, משמורת, זמני השהות ובכלל על היחסים שלכם לאחר הגירושין.

מדובר בדוגמאות שנלקחו משולחן הגישורים שלנו, שבו אנו מביאים למודעות את האינטרסים האישיים והמשותפים שלכם, ובהתייחסות לכל אחד מהם, יוצרים גשר של הבנות במטרה להגיע להסכמה משותפת שתגובש להסכם כולל.


התקדמות ההליכים תלויה בכם ולא בגורמים חיצוניים – בגישור קיימים יתרונות מובנים שהם חלק בלתי נפרד מההליך ( לחץ עלי ותעבור לדף ליתרונות הגישור על פני הליכים משפטיים ), היתרונות הללו מסייעים לכם לפתור מחלוקות ולהגיע להבנות.

חלק מיתרונותיו הבולטים הם יעילות ההליך ושליטה מלאה של הצדדים בפרק הזמן שייקחו הליכי הגישור – לדוגמא בבית המשפט פרק הזמן בין דיון לדיון יכול לקחת מספר חודשים ולעיתים אף למעלה משנה, בעוד בגישור ניתן לקבוע פגישות בהתאם להתקדמות שלכם ופרקי זמן קצרים הרבה יותר ולסיימו בתוך חודש – חודשיים, הדבר תלוי בכם ולא בעומס שישנו בבית המשפט או בבית הדין הרבני שגורם להתארכות ההליכים ולסבל רב לכולם.

היתרונות המובנים הללו, הם נדבך חשוב בהליכי הגישור שכן כשניהול ההליכים הינו יעיל וממוקד וההליך לא מתארך לחודשים רבים ואף שנים שבמהלכם אתם תקועים, סובלים וצוברים טינה, בעוד ניתן בקלות רבה יותר להגיע להבנות ולהסכם הוגן ללא לחצים ומחירים כבדים שכל אחד מהצדדים עלול לשלם כתוצאה מהתארכות ההליכים.


הגורמים עליהם כתבנו ובאים לידי ביטוי בשולחן הגישור בפיוס, מאפשרים לכם לפתור את הסכסוך ביניכם באמצעות גישור וללא מעורבות של בית המשפט לענייני משפחה ובית הדין הרבני, בעוד המרווחים העיקריים זה אתם, ילדכם וכל הסביבה הקרובה, אין ספק שזה אינטרס משותף של כולנו, אז צרו איתנו קשר כבר עכשיו ותעשו צעד אמיתי לפתרון הסכסוך. 

חזרה לבלוגישור >>
הוסף תגובה