חלק ראשון – פותחים שולחן

מתחילים את הפגישה הראשונה של הגישור בפיוס

שלב א' – פותחים את שולחן הגישור  :

התקשרתם אלינו לפיוס, שוחחנו, קבלתם מענה לשאלותיכם ולאחר מכן תאמנו מועד לפגישה משותפת ראשונה, וכעת עולות מספר שאלות כמו – מדוע מדובר בפגישה כה חשובה? כיצד היא מתנהלת? ואלו נושאים עולים בה?

על מנת לתת תשובות לשאלות הללו חשוב להבין שבפגישתנו הראשונה אנחנו למעשה פותחים בפניכם את שולחן הגישור, לרובכם כנראה מדובר בהכרות ראשונה עם עולם הגישור ולכן במסגרתה נדבר בין היתר על הנושאים הבאים :


1. הסבר על הליך הגישור – נסביר לכם כיצד בנוי הליך הגישור, מתי נערכות פגישות משותפות ופגישות פרטיות ובכלל תקבלו סקירה ממוקדת ומקיפה על ההליך, כך שתבינו טוב יותר לקראת מה אתם הולכים ואיך בסופו של ההליך תגיעו להבנות שינוסחו להסכם ברור והוגן.

 2. מחויבות ואחריות לתהליך הגישור  – חשוב לברר כבר בהתחלה שאתם מגיעים לגישור מרצון חופשי ומתוך מחויבות ואחריות לתהליך, כשזה קיים, הסיכוי שנגיע להסכם גם במקרים המורכבים ביותר עולה משמעותית .

 מניסיוננו, צדדים לגישור שנותנים סיכוי אמיתי להליך ממקום מאפשר ומקדם למרות כל האמוציות ומורכבת התיק, גם יגיעו להבנות שיבואו לידי ביטוי בהסכם גירושין.

 3. לפני שמתחילים בהליך עוברים וחותמים על הסכם גישור – עוד בטרם התחלתם את ההליך, אנו נעבור אתכם בעיון על הסכם גישור ולאחריו במידה וקיימת הסכמה הדדית נחתום עליו.

כמו כן, באם אחד מכם ירצה לעבור על ההסכם לבד או להתייעץ, נמסור לכם את ההסכם ובפגישה הבאה תביאו אותו ונחתום עליו לאחר שנענה לכל שאלותיכם.

מדובר בהסכם שמסדיר את מערכת היחסים בין המגשר לצדדים וכן בין הצדדים עצמם, זהו הסכם בעל תוקף חוזי שמחייב את כולם והוא נועד בין היתר להגן על הצדדים והמגשר במהלך הליכי הגישור.

 חשוב לציין שלא מדובר בהסכם הבנות בין הצדדים בנוגע לסכסוך שביניהם, אלא אך ורק הסדרת הליכי הגישור עצמם.


אלו הנושאים העיקריים שעולים בפגישת הגישור הראשונה עם המגשר שלכם, עם זאת מדובר בפגישות מאוד דינאמיות ולכן במידה והדבר מאפשר אנו עוברים כבר במהלך הפגישה הראשונה לשלב הבא שנקרא – מקשיבים לקול שלך ומדברים על הנושאים שחשובים לכל אחד מכם .

חזרה לשלבי הגישור >>
הוסף תגובה