רגע לפני שהגישור גירושין של בועז וקרן התפוצץ – חלק שביעי

הגישור גירושין, דומה להר געש לפני התפוצצות

גישור גירושין הוא תהליך שבו הצדדים צריכים להגיע ממקום פתוח ומקדם לצד השני שמולם ולהימנע מהצבת אולטימטומים ופעולות חד צדדיות.


בגישור של בועז וקרן, קרו שני הדברים, האחד בזמן שבני הזוג היו בתהליך של טיפול זוגי ושלום בית , קרן פתחה באופן חד צדדי וללא ידיעתו של בועז, בקשה ליישוב סכסוך בבית המשפט לענייני משפחה, צעד שהוביל אומנם את בועז להתקשר למגשר הגירושין, עמית חיימוביץ, על מנת לקבוע פגישת גישור, אך מצד שני הוא הגיע לפגישה טעון רגשית ותוך שהוא הציב אולטימטום לקרן שאם לא תסיר את הבקשה, הוא לא מוכן להמשיך בגישור.

קרן סירבה להסיר את הבקשה ליישוב סכסוך והציעה להפסיק את הגישור אם זו הדרישה של בועז, לאחר שבועז חשב על הדברים הוא הביע רצון להתחיל בגישור, אך מתוך גישה של לצאת לידי חובה, דבר שהיה עלול להוביל מהר מאוד לפיצוץ הגישור.


המגשר גירושין, עמית, הבחין בסיטואציה שנוצרה והציע לבועז לקחת הפסקה של חצי שעה ולהחליט האם הוא באמת מעוניין לנהל הליך גישור או שמא הוא מעוניין בשלב הזה להפסיק אותו ולהמשיך במועד אחר.

המגשר, נתן לבועז להחליט, במטרה שייקח אחריות על ההחלטה להשתתף בהליך הגישור שכן ברגע שהמגושרים לוקחים אחריות על ההחלטה שלהם, הם גם מחויבים להליך הגישור ולכן המטרה של המגשר הייתה שבועז יחליט האם הוא מחויב לגישור או לא.


לאחר ההפסקה בועז וקרן חזרו לשולחן הגישור, תוך שבועז תיאר עד כמה הוא פגוע ומרגיש מרומה, מהדרך שבה בחרה לפעול קרן ובשלב הזה הוא מעוניין להפסיק את פגישת הגישור ושהוא וקרן ייפגשו ביחידת הסיוע בעוד כחודשיים.

קרן הייתה המומה מההחלטה של בועז ולמרות שהציעה להספיק את הגישור בתחילה, לא חשבה באמת שהגישור ייפסק כבר בשלב התחלתי שכזה.

מגשר הגירושין, שיקף את דבריו של בועז והתחושות הקשות שמלוות אותו מאז הגשה הבקשה ליישוב סכסוך בבית המשפט לענייני משפחה.

לאחר שהמגשר עמית שיקף את דבריו של בועז, הוא עשה צעד אחרון, על מנת לתת לקרן להבין שיש סיכוי אמיתי להמשיך בגישור, שכן בועז לא אמר ולו לרגע אחד שהוא איננו מעוניין בגישור והוא אף הראשון שהתקשר אלי על מנת לקבוע פגישה בפיוס.

באותם רגעים הבנתי שבועז מעוניין להפסיק את הגישור, בגלל שהוא מרגיש פגוע מקרן שלא טרחה מבחינתו, לתת מקום לעולם הרגשות הפנימי שלו ותחושת הבגידה הקשה שמלווה אותו, הבקשה האמיתית שלו זה שקרן תגלה אמפתיה כלפיו ואולי אפילו תבקש סליחה.


" לפני שאנחנו מפסיקים את הגישור ", אמרתי לבועז,  " אני רוצה לשאול אותך, אם קרן לא הייתה מגישה הבקשה ליישוב סכסוך ומשתפת אותך ברצון שלה להתגרש, האם היית מרגיש כך ? האם היית ממשיך בגישור ? "

" ברור, הרי אני זה שהתקשרתי אליך ראשון מיד לאחר קבלת הבקשה, השיב בועז, ברור לי שהליך הגישור זה הדבר הנכון בגלל כל הסיבות הנכונות והרצון להימנע ממאבקים, אבל הרגשות חזקים ממני ואני פשוט לא מסוגל. "

"זאת אומרת אם אני מבין נכון " , שיקף המגשר, " הצעד של קרן והרגשות שאתה חש כרגע הם אלו שמונעים ממך להתחיל בגישור ולהתחייב להליך ? "

" כן, וגם איך אני יכול לשבת באותו שולחן, עם אישה, שעשתה צעדים מאחורי הגב שלי, איך אני יכול לסמוך עליה ? מחר היא תעשה אותו דבר שוב, רק בצורה אחרת. "


" קרן, את מקשיבה, לדברים של בועז, לתחושות הקשות ובמיוחד עד כמה הוא נפגע מהצעד שעשית וחשוב לי לומר לך, שמזווית הראיה שלי, זה לא באמת משנה אם עשית את הצעד נכון או לא, שכן זה מאוד תלוי במצב בו היית וכאן אצלנו בגישור אין ביקורת, יש מקום מכיל ומאפשר.

השאלה שלי, האם לאחר הדברים  שאמר הבועז, את רוצה לומר לו משהו, באמת מעומק הלב ובמיוחד לאחר שהייתם נשואים כל כך הרבה שנים וממה שהבנתי היה ביניכם קשר עמוק שמבוסס על אמון  הדדי והבנה . "

קרן חשבה מספר שניות ואמרה…


תקישו כאן ותקראו מה קרן אמרה מעומק הלב לבועז…

חזרה לבלוגישור >>
הוסף תגובה