שאלון הכרות עם מייסד פיוס – עמית חיימוביץ'


למה הקמתי את פיוס ?

בעשר השנים האחרונות, במהלך עבודתי כמגשר ועורך דין בגירושין ודיני משפחה, הבנתי שניתן לפתור כל סכסוך אם נבין מה באמת עומד מאחוריו, מהם הצרכים של כל אחד, מהם הבקשות של כל צד ולתת במה לכל אחד להביע את עצמו כאשר כל אחד מהצדדים מקשיב, באמת מקשיב.

עם השנים מצאתי את עצמי מגשר בעשרות רבות של תיקי גירושין וסכסוכי משפחה, בהם הובלתי את הצדדים ממיקוד של מאבק ומלחמה אל עבר הבנות, הסכמות ופתרון הסכסוך שלהם מחוץ לכותלי בית המשפט ובדרכי שלום תוך הגעה להסכם הוגן וברור.

עם הזמן, הפנו אלי תיקי גישור רבים בתחום גירושין ודיני משפחה, תוך שהבנתי שהייעוד שלי שהמקום שבו אני מרגיש מסופק, הוא בתור מגשר שמסייע לצדדים לבנות גשר של הבנות.

הקמתי את פיוס, על מנת לעשות את הדבר שאני כל כך מתחבר אליו ויש לי שם תרומה אמיתית.

באמצעות הליכי גישור בפיוס אני מסייע לצדדים לפתור את הסכסוך ולהגיע להסכם גירושין מוסכם – הסיפוק הוא אדיר, אני מרגיש שבמקום שהצדדים ילחמו אחד בשני, הם הופכים לשותפים לדרך או לכל הפחות נמנעים ממאבקים משפטיים ונזקים בלתי הפיכים להם ולילדיהם .


 אלו כישורים לדעתך נדרשים ממגשר בגירושין וסכסוכי משפחה ? 

מניסיוני האישי, בתחום כל כך רגיש ומורכב נדרש לשלב שני אלמנטים מרכזיים :

א. להביא לידי ביטוי את האדם שבך – להבין שכל אחד מהצדדים הוא דבר ראשון בן אדם עם סיפור אישי ורגיש שיש בו עולם ומלואו ומעוניין שיקשיבו ולו וייתנו מענה לאינטרסים שלו –  לא להסתכל על הסכסוך ביניהם באופן יבש ומשפטי נטו.

בד בבד להביא לידי ביטוי יכולות כמו : רגישות, הקשבה, הכלה, אמפתיה ( לא הזדהות ), הובלה, אסרטיביות ואינטליגנציה רגשית. אלו תכונות כל כך חשובות בתחום הזה שמגשר מיומן, מקצועי ואנושי חייב לעשות בהם שימוש במינונים הנכונים, זה מעלה באופן משמעותי את סיכויי ההצלחה של הגישור.

ב. מקצוענות ויצירתיות –  בהליכי הגישור, חייב לקחת חלק מגשר שיש לו ידע משפטי מקיף ומועדכן בתחום גירושין ודיני משפחה ומכיר את הפרקטיקה.

יתרון משמעותי נוסף, זה מגשר שיש לו גם ניסיון וידע מעולמות האימון והפסיכולוגיה, שכן בכל סכסוך ישנם רבדים רגשיים ועמוקים שיש לדעת כיצד לנתב אותם למקומות מקדמים, כיצד להתמודד ולפרק מוקשים רגשיים כאשר המיקוד הוא בניית אמון, מתן מענה לאינטרסים של כל צד והגעה להבנות שיובילו להסכם שייתן פתרון כולל.

מעבר לכך, לעיתים חשוב להיות יצירתי, לצאת מהקופסא, להסתכל מעבר לנתונים העובדתיים ולאפשר לצדדים ליצור פתרונות שיתאימו למקרה האישי שלהם. חשיבה מעבר למסגרת מסייעת ולעיתים מהווה פריצת דרך בגישור.

 השילוב של שני האלמנטים הללו, מובילים לסיכויי הצלחה גבוהים במיוחד בגישורים בפיוס.


 מה אתה מביא איתך בתור מגשר שהוא עורך דין ומאמן ?

שילוב שני האלמנטים שציינתי למעלה כאשר הדבר הכי חשוב לדעתי זה לבוא עם הלב, ממקום שבאמת אכפת לך משני הצדדים ובאמת חשוב לך שהם יפתרו אותו בשולחן הגישור.

זה לבוא ממקום שיש לך מחויבות ואחריות לצדדים עצמם ולהליך הגישור – כשאתה מביא את המקום הזה לידי ביטוי, הצדדים מרגישים ויודעים שיש להם מגשר שהוא מחויב ואחראי והדבר מסייע להם להגיע להבנות גם כשישנם קשיים במהלך הדרך.

מבחינתי יש לי שליחות בתור מגשר לפתור את הסכסוך ממקום חיובי, במיוחד באותם מקרים ששני הצדדים במצוקה רגשית, מבולבלים, ובכאוס בחייהם, בעוד בסיום הליכי הגישור, מדובר בשני אנשים שהופכים להיות שותפים לדרך, אומנם הם לא תמיד הם יהיו החברים הכי טובים, אך הם מבינים שעדיף להם להיות שותפים במקום אויבים.

זה סיפוק גדול להיות שותף לגישור שהצליח, כאשר הסדר והשליטה חוזרים לחייהם, הם מרגישים בטחון ומקבלים אחריות על כל ההשלכות של הסכסוך ולקראת דרך חדשה, לא כסממה אלא באמת פותחים דף חדש בחייהם.


אתם מוזמנים לפנות אלינו לגישור בפיוס ולדבר עם מגשר שהוא עו"ד, עמית חיימוביץ'.

חזרה לאודות פיוס >>
הוסף תגובה