המילים מהלב של קרן – חלק שמיני בגישור גירושין של בועז וקרן

קרן שמש מבעד לעלים בצורת לב, בדומה לתחושה של קרן בגישור גירושין.

בועז הבהיר שהוא מעוניין להפסיק את גישור הגירושין,  בשל העובדה שהיה פגוע מאוד מכך שקרן הגישה בקשה ליישוב סכסוך לבית המשפט לענייני משפחה במסגרת החוק לגישור חובה, ללא ידיעתו בשעה שהם עברו באותו זמן, טיפול זוגי בניסיון לשקם את הנישואין שלהם.

מגשר הגירושין, עמית חיימוביץ, הבין שהסיבה העיקרית שבגינה בועז מעוניין להפסיק את הליך הגישור, היא בשל העובדה שהוא מוצף רגשית בתחושות שליליות והרגשה שקרן הוליכה אותו שולל.


לכן המגשר שאל את בועז, אם במידה וקרן לא הייתה מגישה את הבקשה ליישוב סכסוך, האם היה ממשיך בגישור.

בועז ענה באופן חד משמעי שכן, בעוד הוא הבין שגישור זה ההליך הנכון לסיים את סכסוך הגירושין בצורה הוגנת וללא מאבקים משפטיים.

זאת אומרת, ניתן להסיק, כי לא הליך הגישור עצמו הוא זה שמנע מבועז להמשיך לשבת בשולחן הגישור, אלא העובדה שהוא מרגיש פגוע.


לכן מגשר הגירושין פנה שוב לקרן ושאל אותה אם היא רוצה לומר לבועז כמה דברים מעומק הלב בטרם מסתיימת הפגישה.

קרן, חשבה מספר שניות ואמרה " אני לא יודעת מה להגיד, מכיוון שלא חשבתי לרגע אחד שבועז ייפגע עד כדי כך, הוא הרי מכיר אותי ויודע טוב מאוד שלא אעשה משהו שיפגע בו, נכון הגשתי בקשה ליישוב סכסוך מתוך מחשבה שהיה והגישור לא יצליח ונקלע למבוי סתום, אני אוכל להגיש תביעות בבית המשפט לענייני משפחה ולא בבית הדין הרבני, זה גם הייעוץ המשפטי שקבלתי מעורכי דין.

לא היה כאן איזה צעד מכוון לפגוע בו, למרות שזה לא נראה כך, אני באמת מכבדת את בועז ורואה בו חבר לחיים גם אחרי הגירושין ואני בטוחה שגם הוא ירגיש כך כלפי אחרי שהדברים יירגעו, מעבר לכך הוא אבא של הילדים המשותפים שלנו ותמיד נהייה בקשר.

גם עמדתי במילה שלי שאם הטיפול הזוגי לא יצליח, נלך לגישור אצלך בפיוס והנה אני כאן מוכנה להתחיל בגישור ולעשות באמת את כל המאמצים שנגיע להסכם גירושין

אתה יודע מה בועז, אני מתנצלת, לא על המהלך אלא כל הסיטואציה שנוצרה כאן, מתנצלת שאולי לא ראיתי את הצד שלך ועד כמה באמת נפגעת. קבלת ההחלטה להתגרש לא הייתה קלה לי לחלוטין וחשבתי עליה תקופה ארוכה גם בזמן הטיפול הזוגי, לא הסתרתי את זה ממך, שיתפתי אותך בתחושות שלי.

נכון שלפעמים הרגשתי שאנחנו מצליחים לתקשר יותר טוב והזוגיות שלנו משתפרת, אבל ברוב הזמן היה בי הרבה תסכול, כעס ואכזבה לא רק ממך אלא גם מעצמי והבנתי שאני רוצה להתגרש.

אני מודה, הייתי עסוקה בעיקר במה אני מרגישה ומה הצעד הנכון לעשות ולא בהכרח בצד שלך.

אני חושבת שזה לגיטימי בסיטואציה שכזו כשהבעל או האישה מעוניינים להתגרש, כל אחד מתחיל לחשוב על עצמו ועל היום שאחרי הגירושין וזה היה קו המחשבה שלי.

לרגע לא הייתה לי כוונה לפגוע בו או לתת לך תחושה שבגדתי או עשיתי דברים מאחורי גבך, כן זה קרה אבל במובן מסוים הסיטואציה של הגירושין הובילה לזה, יש לי אחריות אבל אני באמת לא מצטערת שהגשתי את הבקשה. אני כן מתנצלת וחשוב לי לומר לך, שאתה חשוב לי ולא קל לי לראות אותך כל כך פגוע ממני, זה אפילו מעציב אותי.

זהו, מעבר לזה, מכבדת את ההחלטה שלך. החיים יעשו את שלהם מקווה לטוב. "


" תודה קרן על הדברים הכנים שאמרת " , השיב המגשר, " מה אתה אומר על מה שקרן אמרה ", פנה המגשר לבועז.

" אני צריך לחשוב על הדברים, בכל זאת כרגע אני מעדיף להפסיק את הגישור, חייב לקחת פסק זמן של כמה ימים עם עצמי ולהירגע. " 

" בסדר גמור, אנחנו נפסיק כרגע את פגישת הגישור, ונדבר לקראת שבוע הבא ונראה היכן הדברים עומדים. 

תודה רבה, בועז וקרן, למרות שזו הייתה פגישת גישור לא קלה, היה בה הרבה אומץ וכנות שהיה חשוב שיינתן להם ביטוי."

פגישת הגישור הסתיימה.


הקישו כאן לדעת האם גישור גירושין של בועז וקרן הסתיים או שאולי לאחר מספר ימים, בועז החליט אחרת.

חזרה לבלוגישור >>
הוסף תגובה