מזונות ילדים


מדוע חשוב לעשות תיאום ציפיות בין רצונות ליכולות ?

במסגרת שלבי גישור לגירושין במזונות ילדים כפי שפרטנו באתר בעמוד זה, נעשה תיאום ציפיות בין רצונות של כל אחד מההורים ולבין היכולות הכלכליות וצרכי הילדים.

לעתים, ישנם מצבים שבהם מציעים סכומי מזונות נמוכים מאוד שלא מספיקים לשלם ולו חלק קטן מהוצאות הילדים ולעתים מבקשים סכומים גבוהים שלא ניתן לעמוד בהם ויגרמו לקריסה כלכלית ונפשית.

במסגרת הגישור בפיוס, אנו נעשה תיאום ציפיות רציונלי בין היתר בהתאם לנתונים שנקבל שיציגו לנו את המציאות הכלכלית שלכם, הדבר יסייע לכם להתקדם באופן משמעותי לבחירת אופציה והגעה לסכום מזונות שישקף את צרכי הילדים, סוג המשמורת וההכנסות שלכם.

בואו לא נשכח יש לכם אינטרס משותף לספק לילדיכם את הצרכים שלהם ומצד שני שתוכלו לתפקד כהורים הן האם והן האב.


מהי טבלת צרכים ?

מדובר בטבלה שהכנו בפיוס ובה מפורטים כל ההוצאות והצרכים של ילדכם, אתם תמלאו אותה ( ביחד או לחוד ), לעתים אנו ממלאים טבלה זו יחד אתכם במסגרת פגישות הגישור.

חשוב לבדוק שהטבלה תהא תואמת את ההוצאות הילדים ובמסגרת הגישור אנו לא מנפחים סכומים אלא רואים בפועל מה גובה ההוצאות.

חשיבות נוספת לטבלה זו, היא היכולת לעשות הפרדה בין הוצאות הכרחיות ( מזון, כלכלה, ביגוד, מדור והוצאות מדור ) לבין הוצאות משותפות שבהן תיבדק האפשרות שההורים ישתתפו באופן שווה או ביחס אחר ( הוצאות חינוך, צהרונים, חוגים, קייטנות, שיעורים פרטיים וכיו"ב  ) .

כמו כן, במידת הצורך תקבלו גם טבלה של ההוצאות הפרטיות שלכם, היא תיתן אינדיקציה מה היכולות הכספיות של כל אחד מההורים וכן להיערך בהתאם מבחינה כלכלית.

אנו לא תמיד משתמשים בטבלת צרכים והדבר תלוי בצדדים עצמם ובמידת הבהירות שיש לכם בנוגע לצרכי הילדים.


האם סוג המשמורת וזמני השהייה משפיעים על גובה המזונות ?

הדבר משתנה ממקרה למקרה וישנם מקרים שבהחלט יכולה להיות השפעה על גובה המזונות, אנו נבדוק זאת באופן מעמיק במסגרת פגישות הגישור.


מה כוללים דמי המזונות ?

על מנת לעשות סדר נפרט את הרכיבים של דמי המזונות :

צרכים הכרחיים – בהוצאות אלו נכללים :- מזון וכלכלה, מוצרי היגיינה, הנעלה וביגוד, חלק מהוצאות החינוך, חלק יחסי ממדור ( שכירות, משכנתא ) והוצאות המדור ( ארנונה, חשמל, מים וכיו"ב ).  מדור והוצאות מדור, תלוי במספר הילדים.

צרכים שמעבר לצרכים ההכרחיים שבהם יישאו ההורים באופן שווה או ביחס אחר שיקבע בגישור – הוצאות אלו יכולים לכלול:- הוצאות חינוך שהנן רשות, תרבות ובילוי, חוגים, תנועות נוער, קייטנות, בר/בת מצווה והוצאות נוספות שניתן יהיה לדבר עליהן במסגרת פגישות הגישור.

חשוב לציין,שגם אם מתגלעים פערים בנוגע לסכום המזונות וההוצאות המשותפות בין שני ההורים, אנו נעשה יחד את כל המאמצים שתגיעו להבנות תוך שילוב של כלים מעולם הגישור והאימון.


מדוע חשוב לעשות הפרדה בין צרכים הכרחיים להוצאות משותפות?

ההפרדה חשובה מהסיבה שקודם כל ישנה חשיבות עליונה לספק לילדים את הצרכים ההכרחיים שלהם כמו – מזון, כלכלה, ביגוד, חלק מהוצאות החינוך, מדור והוצאות מדור – זו החובה בסדר עדיפות ראשון.

מעבר לכך, לגבי הוצאות משותפות כמו – הוצאות חינוך רשות, צהרונים, חוגים, קייטנות, שיעורים פרטיים וכיו"ב – ניתן להיות הרבה יותר גמישים, לרוב ישנה השתתפות של שני ההורים באופן שווה או ביחסים אחרים שיקבעו במסגרת הגישור.

במסגרת ההפרדה בין הצרכים, אתם תקבלו החלטה בנוגע לגובה המזונות לגבי צרכים הכרחיים ובנוגע להשתתפות בהוצאות המשותפות.


מה יהיה גובה המזונות במידה וקיימת חלוקה שווה של זמני השהייה של הילדים אצל כל אחד מההורים ?

במקרה של משמורת משותפת, אנו נבחן את המקרה האישי שלכם ובהתאם לכך תקבלו החלטות.

חשוב להבין שבמקרה שזמני השהות הנם שווים, ישנם הוצאות על שני ההורים ולכן אנו נבחן גם מה היכולות הכספיות של כל הורה ומה הפערים אם ישנם.

בגישור גירושין בפיוס בניגוד לבית המשפט אתם תקבלו את ההחלטה שמתאימה לכם ובמידת הצורך גם נעשה סקירה משפטית והשינויים שחלו בשנים האחרונות בסוגיית משמורת משותפת וזמני השהות עם הילדים וההשפעה שלהם על גובה המזונות.

ההחלטה האם זה ישפיע או לא, נתונה לשיקול דעתכם, אתם תקבלו אותה יחד במסגרת שולחן הגישור, תוך התייחסות להשלכותיה על חיי הילדים וגובה המזונות.


כמה פגישות גישור נדרשות על מנת להגיע להחלטה בנושא מזונות ילדים ?

לרוב מגיעים להחלטה בסוגיה זו בין פגישה אחת לשתי פגישות, מאוד תלוי במוכנות של ההורים.

אנחנו בגישור מכוונים וממוקדים ולא באנו למשוך זמן, לכן אנו ממקדים אתכם על מנת להגיע להבנה בנושא זה.

חשוב לדעת שגם אחרי שהגעתם להבנה בנושא מזונות הילדים, הם יכנסו להסכם גירושין כולל ויינתן לכם כל הזמן הדרוש על מנת לעבור על ההבנות אליהם הגעתם לרבות במזונות הילדים ובמידה ויהיו לכם הערות ותיקונים אנו נתייחס אליהם בכל שלב גם אם כבר ישנן הסכמות, הכל נתון לבחינה וגישור עד אשר מאשרים את ההסכם בערכאות המשפטיות. 


מה היתרונות של גישור בפיוס בנושא מזונות ילדים ?

בגישור בפיוס יש לכם הזדמנות לפתור נושא רגיש כמו מזונות ילדים בשולחן הגישור, תוך ההתמקדות בטובת הילדים ובהתאמת גובה המזונות למציאות חייכם.

מגשר גירושין בפיוס, משתמש בכלים רבים ומגוונים מעולם הגישור והאימון שיסיעו לכם להגיע להבנות בנושא חשוב זה, וזאת ללא מאבקים משפטיים, לחצים נפשיים וכן ההחלטה הנה שלכם ולא של בית המשפט שהינו צד ג' שקובע בעבורכם בנושא כה חשוב – כאן יש לכם הזדמנות יחד להגיע להבנות ולהחליט מה טוב לילדכם ולכם.

למרות שמדובר פעמים רבות בנושא טעון ורגיש מניסיון שלנו, זוגות שמגיעים לגישור בפיוס, מגיעים לסכום מזונות מוסכם והוגן לשני ההורים.